Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Kosova-Izraeli

11-shja e Kosovës/ L: Muric, Dellova, Krasniqi, Zyba, Aliti, Muriqi; P: Muslija, Kastrati, Loshaj, Berisha, Rashica/Foto: FFK

Notat e futbollistëve: Kosova-Izraeli


12 November, 2023 @23:13

Kosova ka arritur të shënojë fitore ndaj Izraelit në “Fadil Vokrri” sonte, ndërsa ekipi i dardanëve ka treguar sadopak përmirësime, edhe pse fusha ka qenë e tmerrshme që çoi edhe në lëndimin e Vedat Muriqit, kapiten.

Kjo ka qenë fitorja e dytë me radhë e Kosovës në grup, ndërsa ka dy fitore në total. E katërta në renditje, Kosova tash do të udhëtojë në Zvicër për ndeshjen e radhës, ndërsa TopSporti.com duke parë ndeshjen ka vlerësuar me këto nota futbollistët e kombëtares së Kosovës.

Vedat Muriqi

KOSOVA:

Arijanet Muric, 7;
-
Fidan Aliti, 7;
Lumbardh Dellova, 7;
Ilir Krasniqi, 6.5;
-
Qëndrim Zyba, 6.5;
Florian Loshaj, 6.5;
Florent Muslija, 7;
Lirim Kastrati, 6;
Bernard Berisha, 6.5
-
Milot Rashica, 8;
-
Vedat Muriqi, 7.5.

Zëvendësuesit:
Ermal Krasniqi, 6;
Zymer Bytuqi, 6;
Elbasan Rashani, 6.5;
Meriton Korenica, 6.5;
Kreshnik Hajrizi, 6.


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Evropian