Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SHPRESAT DARDANE, PËRSËRI BARAZOJNË NDAJ BULLGARËVE

Kosova U21: Përsërim barazim!

Fotot: FFK

Kosova U21: Përsërim barazim!


17 November, 2023 @14:59

Djelmoshat e drejtuar nga Afrim Tovërlani nuk kanë arritur përsëri të mposhtin bashkëmoshatarët bullgarë në përballjen kualifikuese për EURO 2025. Pas barazimit 1-1 në Sofje, sot Kosova U21 ka barazuar 2-2 me Bullgarinë U21 në përballjen e luajtur në “Zahir Pajaziti” të Podujevës, në një mot me shi.

Kosova U21

Bullgaria U21 ishte dy herë në epërsi, ndërsa Kosova U21 barazoi dy herë përmes sulmuesit të Dritës, Ardit Tahiri - që me prekjet e tij tundi dy herë rrjetën e Hrsitovit, për 2-2. Në golin e parë Tahiri u asistua nga kapiteni Valon Zumberi, ndërsa në të dytin nga Florian Haxha që kishte depërtuar në zonë nga e majta për ta gjetur atë.

Pas pesë ndeshjeve, Kosova U21 ka 5 pikë në Grupin D kualifikues, derisa Bullgaria U21 ka 6. Kosova U21 aktualisht është e katërta, ndërsa kualifikimi duket larg, duke ditur cilësinë e udhëheqësve të grupit, Polonia U21 dhe Gjermania U21.


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Evropian