Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PLAYER RATINGS

Zvicra-Kosova, notat e futbollistëve

Zvicra-Kosova, notat e futbollistëve


18 November, 2023 @23:25

Zvicra me barazim ndaj Kosovës siguroi kualifikimin në Kampionatin Evropian “Gjermania 2024”, ndërsa Kosova me pikën e fituar mbetet me gjasa për të kërkuar vendin e tretë në fund të këtij aspak të mirë kualifikues kur shikohet përgjithësisht.

Sidoqoftë, me paraqitjen e sotme ekipi i Kosovës përkundër se më shumë se i përgjysmuar ka arritur që të nxjerrë pikë ndaj Zvicrës për herë të dytë me radhë në grup, ndërsa ka qenë debutuesi Muhamet Hyseni që dha golin e gëzimit të madh.

TopSporti.com ka notuar futbollistët e Kosovës për paraqitjen e tyre në ndeshje ndaj Zvicrës në St Jakob-park të Baselit.

NOTAT E FUTBOLLISTËVE, KOSOVA:

Visar Bekaj, 6;
-
Fidan Aliti, 5.5;
Lumbardh Dellova, 6;
Ilir Krasniqi, 6;
-
Qëndrim Zyba, 5.5;
Mërgim Vojvoda, 7;
Florent Hadërgjonaj, 6.5;
Bernard Berisha, 7;
-
Zymer Bytyqi, 6.5;
Florent Muslija, 7;
-
Elbasan Rashani, 7;

Zëvendësuesit:
Lirim Kastrati, 6;
Altin Zeqiri, 5.5;
Meriton Korenica, 6;
Muhamet Hyseni, 7.5;
Kreshnik Hajrizi, n/a.


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Evropian