Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet
{embed="/menu"}

I RIU PO TESTOHET NË GJERMANI

Pashtrik Morina në testime te Borussia Mönchengladbach

Pashtrik Morina në testime te Borussia Mönchengladbach


15 November, 2023 @19:44

Futbollisti i Ballkanit U-17, që më parë ka zhvilluar veten si futbollist në shkollat e futbollit ëinner e A&N nga Prizreni, Pashtrik Morina, është aktualisht në Gjermani. Ai do ta ketë mundësinë të tregohet te ekipi gjerman, Borussia Mönchengladbach, derisa do të jetë në fazë testuese aty për një kohë.

Pashtriku shihet si një talent që do të mund të depërtojë shpejt në ekipe jashtë Kosove, ndërsa mbetet të shihet se si do të tregoj veten në Gjermani, për të shpresuar në vazhdim të karrierës atje.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga U21