Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KUPA e KOSOVËS

Besa e Rahoveci sigurojnë gjysmëfinalen

Pamje nga ndeshja, Rahoveci - Deçani/ Foto: KHRahoveci/ fb

Besa e Rahoveci sigurojnë gjysmëfinalen


Teksti: FHK

23 March, 2023 @2:06

Nuk ka pasur befasi të mërkurën në dy ndeshjet e para çerekfinale të Kupës së Kosovës në hendboll (meshkujt).
Fituesja në fuqi e Kupës, Besa Famgas ka kaluar Kastriotin në çerekfinale, duke e mposhtur në Ferizaj me rezultat 41:31.
Ardit Tafilaj i shënoi shtatë gola për Besën, ndërsa nga gjashtë i kishin Egzon Gjuka, Arbios Mushkolaj e Amar Korkariq.
11 gola për Kastriotin i shënoi Hamdi Salihu, ndërsa gjashtë i kishte Festim Mustafa.
Ndërkohë Rahoveci e ka mposhtur Deçanin me rezultat 35:22.
Marley Wallace Fernandes i shënoi dhjetë gola për Rahovecin, kurse nga pesë i kishin Alban Haziri e Mali Luzha. Fatlind Mazrekaj i shënoi nëntë gola për Deçanin.
Të enjten janë ndeshjet Prishtina – Vushtrria dhe Vëllaznimi – Trepça.


 
Të gjitha lajmet nga FHK Superliga