Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

HENDBOLL

Besa Famgas arrin në finale të Kupës

Besa Famgas arrin në finale të Kupës


21 May, 2021 @20:27

Besa Famgas ka shënuar fitore të thellë për të bërë vend në finale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll.

Të premten pasdite në Istog, Besa Famgas e mposhti në gjysmëfinale skuadrën e Trepçës me rezultat 34:21. Pas pjesës së parë rezultati ishte 18:10 për pejanët.

Të shtunën në finale, Besa Famgas takohet me Prishtinën. Besa e ka fituar titullin e kampionit dhe synon edhe Kupën.

Egzon Gjuka shënoi 10 gola për Besën, ndërsa 8 i shënoi Arbios Mushkolaj. Te Trepça, Fitim Klinaku shënoi 9 gola e Sali Maxhera 4.


 
Të gjitha lajmet nga FHK Superliga