Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EGYPT 2021

Danimarka kampione e botës në hendboll

Danimarka kampione e botës në hendboll


31 January, 2021 @19:48

Danimarka është kampione e botës në hendboll. Danimarka, e udhëhequr nga legjendari Mikkel Hansen, e mposhti Suedinë në finale me rezultat 26:24.

Vendin e tretë e zuri Spanja që e mposhti Francën me 35:29.

Botërori i 27-të i hendbollit është mbajtur në Egjipt.

Hansen është shpallur lojtari më i mirë i Botërorit.

Në shtatëshen e parë kanë zënë vend: Andreas Palicka (Suedi) Hampus Wanne (Suedi), Mikkel Hansen (Danimarkë), Jim Gottfridsson (Suedi), Mathias Gidsel (Danimarkë), Ferran Sole (Spanjë), Ludovic Fabregas (Francë).


 
Të gjitha lajmet nga FHK Superliga