Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

HENDBOLL

Edicioni i ri në hendboll fillon me derbi

Edicioni i ri në hendboll fillon me derbi


Teksti: FHK

24 August, 2021 @17:04

Edicioni 2021/2022 i Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt) fillon me derbin e madh mes Prishtinës e Besa Famgasit.

Shorti për edicionin e ri garues është tërhequr të martën në lokalet e FHK-së. Java e parë zhvillohet më 11 e 12 shtator.

Dy skuadrat e mëdha, Prishtina e Besa Famgas takohen në kryeqytet. Besa është kampione në fuqi, ndërsa Prishtina nënkampione.

Interesante pritet të jetë edhe ndeshja mes Trepçës e Vëllaznimit.

Ndeshjet tjera të xhiros së parë janë: Zhegra – Llapi, Drenica – Kastrioti, Rahoveci – Deçani.

Parandeshje e seniorëve zhvillohen ndeshjet e Ligës së kadetëve.


 
Të gjitha lajmet nga FHK Superliga