Të gjitha lajmet

KUALIFIKIMET

Ftesat e selektorit për duelet e fundit kualifikuese

Foto nga arkivi

Ftesat e selektorit për duelet e fundit kualifikuese

31 May, 2019 @15:32

Përzgjedhësi i Kosovës në hendboll, Taip Ramadani, ka publikuar listën me emrat e lojtarëve që do të paraqiten në dy ndeshjet e fundit të fazës së dytë kualifikuese për “Euro 2020”.

Kosova më 12 qershor e pret Poloninë, në ndeshjen që zhvillohet nga ora 20:00 në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë. Kurse më 16 qershor nga ora 18:00 Kosova luan me Gjermaninë në Nurnberg.

Kosova bënë pjesë në Grupin A, ndërsa kualifikimin prej këtij grupi tashmë e ka siguruar Gjermania. Gjermania është e para me 8 pikë, kurse Izraeli është në vend të dytë me 4 pikë. Polonia e Kosova i kanë nga 2 pikë. Në muajin prill Kosova arriti sukses historik, duke fituar në Prishtinë ndaj Izraelit me rezultat 27:24.

Suksesi synohet edhe ndaj Polonisë më 12 qershor.

Ramadani ka ftuar 21 lojtarë për këto dy ndeshje, ndërsa numrin më të madh të lojtarëve i kanë Besa Famgas e Kastrioti. Janë ftuar edhe lojtarë nga Prishtina e poashtu të klubeve të huaja.

Ramadanin në punën me kombëtare do ta ndihmojnë trajnerët Erhan Shahini, Veton Hajrizi dhe Enver Tahiraj. Grumbullimi i lojtarëve bëhet më 7 qershor në Prishtinë.

Kosovo Handball playersFtesat:

1 Arbër Curri KH Kastrioti
5 Kastriot Jupa KH BESA Famgas
7 Florim Hoxha SV Anzing Handball (GER)
8 Bashkim Gashi LIF Lindesberg (SWE)
9 Lindrit Fetahu KH Prishtina
10 Enis Kabashi TG Landshut (GER)
11 Valon Dedaj HSC Kreuzlingen (SUI)
14 Lulzim Shabani KH Kastrioti
15 Deniz Terziqi KH Kastrioti
16 Armir Agushi KH Prishtina
19 Oltion Beshiri KH Prishtina
21 Egzon Gjuka KH BESA Famgas
22 Petrit Prekazi KH Kastrioti
23 Albin Xhafolli Gumbersbah
24 Luigj Quni Pfadi Winterthur (SUI)
26 Drilon Tahirukaj KH BESA Famgas
27 Drenit Tahirukaj KH BESA Famgas
28 Haris Berisha KH BESA Famgas
31 Bujar Ramosaj KH BESA Famgas
33 Jon Muqolli KH BESA Famgas
35 Rron Ramadani KH Kastrioti

Stafi teknik:
Taip Ramadani Përzgjedhës
Erhan Shahini Trajner
Veton Hajrizi Trajner
Enver Tahiraj Trajner
Agon Bytyqi Fizioterapeut

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga