Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SUPERLIGA E FEMRAVE

Kastrioti pa telashe, Vëllaznimi me fitoren e parë sezonale

Foto: FHK

Kastrioti pa telashe, Vëllaznimi me fitoren e parë sezonale


Teksti: FHK

27 September, 2021 @8:49

Të dielën u luajtën dy ndeshje të javës së dytë të Superligës së hendbollisteve. Fitore kanë shënuar skuadrat favorite.

Në Gjakovë, Vëllaznimi fitoi ndaj Dritës me rezultat 41:17.

15 gola për ekipin gjakovar i shënoi Edona Radoniqi. 8 i shtoi Elsa Dana e 7 Alba Bardhi.

Te Drita u dallua Nikita Hyseni me 8 gola.

TABELA AKTUALE

Në ndeshjen tjetër mes Vjosës e Kastriotit, fitore shënoi skuadra ferizajase Kastrioti me rezultat 37:22.

Puhiza Gashi me 9 gola dhe Elza Reqica me 8, udhëhoqën Kastriotin.

Benita Shabani e Blerina Hasani shënuan nga 5 gola për Vjosën.


 
Të gjitha lajmet nga FHK Superliga