Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

HENDBOLL

Më 11 shtator fillon edicioni i ri i garave

Më 11 shtator fillon edicioni i ri i garave


Teksti: FHK

23 August, 2021 @19:09

Bordi i Federatës së Hendbollit të Kosovës ka vendosur që edicioni i ri i garave të fillojë më 11 shtator. Janë ndeshjet e xhiros së parë të Superligës së hendbollistëve që do të zhvillohen më 11e 12 shtator.

Një javë më vonë garat fillojnë edhe në Superligën e hendbollisteve. Është vendosur nga Bordi që Superliga e hendbollisteve nga edicioni 2022/23 t’i ketë dhjetë skuadra.

Sa i takon Ligës së Parë, garat fillojnë më 25 shtator.

Shorti për edicionin e ardhshëm tërhiqet më 24 gusht nga ora 12:00.

Është vendosur nga Bordi i FHK-së që të mbulohen shpenzimet e personave zyrtarë edhe për edicionin e ardhshëm garues.

FHK-ja liron skuadrat nga kotizimi me kushte që në raste se sigurohet sponsori i ligës kotizimi në mënyrë automatike do të rimbusohet nga këto mjete.


 
Të gjitha lajmet nga FHK Superliga