Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

STËRVITJET E KOSOVËS

Nisin përgatitjet për ndeshje ndaj Polonisë

Nisin përgatitjet për ndeshje ndaj Polonisë


Teksti: FHK

3 April, 2023 @13:44

Atmosferë shumë pozitive po mbretëron te Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat). Kombëtarja është mbledhur të dielën kur e ka zhvilluar stërvitjen e parë në Prishtinë. Ndërkohë të hënën paradite është zhvilluar stërvitja e dytë.

Nën urdhërat e selektorit Agron Shabani, vajzat tona po përgatiten për dy ndeshjet e vështira dhe vendimtare për kualifikim në Kampionatin Botëror të këtij viti. Përballë Kosovës do të jetë Polonia, Kombëtarja me traditë të gjatë dhe e nivelit të lartë evropian.

Ndeshja e parë luhet të enjten prej orës 17:45 në Bielsko-Biala të Polonisë. Për në Poloni, Kombëtarja jonë udhëton të martën.

Ndërkohë ndeshja e kthimit është më 12 prill nga ora 20:15 në Prishtinë.

Hendbollistet tona po punojnë me përkushtim maksimal për t’u përgatitur sa më mirë për ndeshjet me polaket. Të kujtojmë që në fazën e parë kualifikuese, Kosova e eliminoi Kombëtaren e Ishujve Faroe, për suksesin historik.


 
Të gjitha lajmet nga FHK Superliga