Të gjitha lajmet

NDESHJET E DYTA

Sot e nesër pritet të përcaktohen finalistët e PlayOffit

Foto: BesaFamgas/fb

Sot e nesër pritet të përcaktohen finalistët e PlayOffit

16 June, 2020 @14:27

Kastrioti e Besa Famgas takohen të martën nga ora 19:00 në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj në gjysmëfinalen e dytë të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt).

Të shtunën në Pejë, Besa fitoi bindshëm me rezultat 41:28. Kampioni aktual, Besa, është më pranë finales, por ferizajasit nuk janë dorëzuar.

Do të japin më të mirën e mundshme në tentim për fitore dhe eventualisht për të kaluar në finale.

STATISIKAT NGA NDESHJA E KALUAR:

Besa Famgas -Kastrioti 41:28 (19:10)

Besa Famgas: Mehmeti, Jupa 9, Gjuka 3, Prce 6, J. Muqolli 4, Ramosaj 3, Tahirukaj 7, Kukrika, Visoka 1, Vokshi, Mushkolaj 1, Idrizi 3, Tafilaj, Y. Muqolli 4, J. Vokshi, Luzha

Kastrioti: Curri, Syla, Bega 1, Dugolli 6, Hoxha, Selmani, Bislimi 8, Qerimi, Selmani, D. Dugolli, Rudari 4, Ibrahimi, Bytyqi, Shabani 5, Zaskoku 4

DUELI TJETËR:

Fitore të thellë ka shënuar edhe Trepça ndaj Prishtinës. Të shtunën në kryeqytet “xehetarët” befasuan duke fituar me rezultati 31:23.

Mitrovicasit synojnë fitore edhe në ndeshjen e dytë kurse Prishtina synon fitore me më shumë se tetë gola dallim për të kaluar në finale.

Ndeshja Trepça – Prishtina luhet të mërkurën nga pra 17:00 në palestrën “Minatori” në Mitrovicë.
Ndeshjet luhen pa praninë e shikuesv e dhe duke iu përmbajtur të gjitha masave të parapara në luftë ndaj përhapjes së COVID-19.

EURO 2022

Nesër hidhet shorti i kualifikimeve për Euro 2022 në hendboll

15 June, 2020 @16:19

Kombëtarja e Kosovës në hendboll, nësër i mëson kundërshtarët e saj në kualifikime për Euro 2022. Kosova do të jetë…

HENDBOLLI KOSOVAR

Lehtësime të mëdha nga FHK dhe caktohen datat për vazhdim të garave

Foto: FHK

21 May, 2020 @13:42

Është mbajtur mbledhja e Bordit të Federatës së Hendbollit të Kosovës, nën drejtimin e kryetarit Eugen Saraçini. Janë marrë vendime…

REPREZENTUESJA

Lëndimi i Demajt, mungesë e madhe për Kosovën

17 April, 2020 @13:22

Kapitenia dhe liderja e Kombëtares së Kosovës në hendboll, Leonora Demaj do t’i nënshtrohet një operimi dhe do të mungojë…

FINALJA E EVROPIANIT: SPANJËS

Spanja mbron titullin e Evropës

Foto: EHFEURO

26 January, 2020 @18:25

Përfaqësuesja e Spanjës në hendboll ka arritur të mbrojë titullin e kampionit të Evropës, duke e mposhtur Kroacinë në finale…

DUELI PËR VENDIN E PESTË

Gjermania fiton dhe merr vendin e pestë

eft-euro.com

25 January, 2020 @18:53

Me nga një gol epërsi në secilën pjesë të lojës, Gjermania luftoi mjaft për të siguruar pozitën e pestë në…

Të gjitha lajmet nga FHK Superliga