Të gjitha lajmet

BUNDESLIGA

Bayerni po kërkon transferimin e Neuhaus gjatë janarit

Foto: Pool

Bayerni po kërkon transferimin e Neuhaus gjatë janarit


23 January, 2021 @13:29

Bayern Munich është duke kërkuar me çdo kusht transferimin e mesfushorit Florian Neuhaus. Mesfushori gjerman ka shkëlqyer në dy edicionet e fundit me Borussia Moenchegladbach dhe është bërë prioritet i bavarezëve.  23-vjeçari këtë edicion ka zhvilluar 24 ndeshje ku ka shënuar pesë gola e ka bërë katër asistime. Mediat gjermane kanë raportuar se bavarezët janë duke tentuar transferimin e tij qysh në afatin kalimtar të janarit.

Kampioni në fuqi i Gjermanisë dhe Evropës është gati të shpenzojë deri në 50 milionë euro për gjermanin. Reprezentuesi gjerman po shihet nga trajneri Flick si zëvendësuesi adekuat i Thiago Alcantaras, i cili ishte larguar në verë nga Bayerni dhe po ndihet shumë mungesa e tij.

Kjo ka bërë Bayernin që të shpejtojë për të nënshkruar me gjermanin e talentuar, pasi në garë për të janë edhe Arsenal e Real Madrid.


SHQIP në BOTË

Rashica me asist, Werderi barazon

Bundesliga

Rashica me asist, Werderi barazon

30/01/21 @ 19:38

BUNDESLIGA

Dy raste me COVID-19 te skuadra Bayernit

Bundesliga

Dy raste me COVID-19 te skuadra Bayernit

29/01/21 @ 15:35

KLAUZOLA

Çmimi i Haalandit për kalim te Chelsea!

Premier League/Bundesliga/Transfere

Çmimi i Haalandit për kalim te Chelsea!

29/01/21 @ 11:17

SHQIP NË BOTË

Qëndrimi i Rashicës në Bremen, ende i dyshimtë

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Qëndrimi i Rashicës në Bremen, ende i dyshimtë

28/01/21 @ 15:55

FUTBOLLISTI I KOMBËTARES

Amir Abrashi kalon te Baseli

Kombëtarja/Bundesliga/International/Transfere

Amir Abrashi kalon te Baseli

27/01/21 @ 21:15

BUNDESLIGA 2

Mavraj përsëri startues, Greuther Fruth në TOP 3

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Mavraj përsëri startues, Greuther Fruth në TOP 3

26/01/21 @ 22:33

PREMIER LEAGUE

Shaqiri refuzon ekipin e Bundesligës, i lumtur te Liverpooli

Premier League/Bundesliga/Transfere

Shaqiri refuzon ekipin e Bundesligës, i lumtur te Liverpooli

26/01/21 @ 18:07

BUNDESLIGA

Reinier qëndron në Dortmund

Bundesliga/Transfere

Reinier qëndron në Dortmund

26/01/21 @ 15:58

BUNDESLIGA 2

Florent Muslija shkëlqen për 25 minuta

Bundesliga/International/Sportistë shqiptarë në botë

Florent Muslija shkëlqen për 25 minuta

24/01/21 @ 16:06

BUNDESLIGA

39 minuta për Rashicën, Werderi ngritet

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

39 minuta për Rashicën, Werderi ngritet

23/01/21 @ 20:36


Të gjitha lajmet nga Bundesliga