Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BESA - VËLLAZNIMI

Besa briliante, mbyll stinorin vjeshtor perfekt

Besa briliante, mbyll stinorin vjeshtor perfekt


14 December, 2021 @22:38

Kampionja e shumëfishtë e Kosovës në hendboll, Besa Famgas ka mposhtur sonte Vëllaznimin e Gjakovës me rezultat të thellë 25-51 për të mbyllur pjesën vjeshtore të Superligës së Kosovës me 14 fitore nga 14 ndeshje të zhvilluara!

Një bilans perfekt i ekipit të pakonkurrencë me dekada në Kosovë, ndërsa në përballjen e sotme Egzon Gjuka e Deniz Terziqi shënuan nga 10 herë secili në portën e gjakovarëve, derisa Arbios Mushkolaj dha 9 gola në fitore.

TABELA TOP 4:

1. Besa 28 p.
2. Trepça 24p.
3. Prishtina 24p.
4. Rahoveci 16p.


 
Të gjitha lajmet nga FHK Superliga