Të gjitha lajmet

FINALISTI I PARË

Besa në finale të PlayOffit, pret rivalin

Besa në finale të PlayOffit, pret rivalin

16 June, 2020 @23:21

Rekord-kampionia e Kosovës në hendboll, Besa Famgas, ka arritur që të shënojë edhe fitoren e radhës në gjysmëfinale të PlayOffit të elitës së hendbollit tonë - për të siguruar finalen e garës.

Besa Famgas pas fitores në ndeshjen e parë ndaj Kastriotit në Karagaç, ka mposhtur edhe sonte Kastriotin në Bill Clinton për të siguruar finalen.

Besa mposhti sonte Kastriotin 26-33 [9-14], ndërsa trajneri spanjoll i ekipit pejan që qëndroi në klub përkundër pandemisë - u dha rast shumë lojtarëve të rinj të ekipit dhe shpresave për të shijuar PlayOffin.

Tash Besa Famgas në finale të PlayOffit, do të kërkojë titullin kampion të Kosovës në duel ndaj fituesit të gjysmëfinales tjetër Trepça-Prishtina.

GOLAT:

Kastrioti – Besa Famgas 26:33 (9:14)

Kastrioti: Curri, Syla 3, Bega, Dugolli 5, Hoxha, Selmani, Bislimi 5, Qerimi, D. Dugolli, Rudari 2, Brahimi, Bytyçi, Shabani 5, Zaskoku 1, Selmani, Mustafa 5.

Besa Famgas: Mehmeti, Luzha 1, Jupa 8, Gjuka 2, Prce, J. Muqolli 5, Ramosaj 4, Tahirukaj 3, Kukrika, Visoka, Vokshi 1, Mushkolaj 4, Idrizi 1, Tafilaj, Y. Muqolli 4, J. Vokshi.

EURO 2022

Kosova në grup me dy kampionë të katërfishtë të Botës

16 June, 2020 @18:26

Kombëtarja e Kosovës në hendboll do të luajë në grupin e tetë në eliminatoret e rregullta për Euro 2022. Kosova…

NDESHJET E DYTA

Sot e nesër pritet të përcaktohen finalistët e PlayOffit

Foto: BesaFamgas/fb

16 June, 2020 @14:27

Kastrioti e Besa Famgas takohen të martën nga ora 19:00 në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj në gjysmëfinalen e dytë…

EURO 2022

Nesër hidhet shorti i kualifikimeve për Euro 2022 në hendboll

15 June, 2020 @16:19

Kombëtarja e Kosovës në hendboll, nësër i mëson kundërshtarët e saj në kualifikime për Euro 2022. Kosova do të jetë…

HENDBOLLI KOSOVAR

Lehtësime të mëdha nga FHK dhe caktohen datat për vazhdim të garave

Foto: FHK

21 May, 2020 @13:42

Është mbajtur mbledhja e Bordit të Federatës së Hendbollit të Kosovës, nën drejtimin e kryetarit Eugen Saraçini. Janë marrë vendime…

REPREZENTUESJA

Lëndimi i Demajt, mungesë e madhe për Kosovën

17 April, 2020 @13:22

Kapitenia dhe liderja e Kombëtares së Kosovës në hendboll, Leonora Demaj do t’i nënshtrohet një operimi dhe do të mungojë…

Të gjitha lajmet nga FHK Superliga