Të gjitha lajmet

SUPERLIGA HENDBOLL

Kastrioti kryen vjeshtën si lider

Foto: FHK

Kastrioti kryen vjeshtën si lider

19 December, 2018 @13:02

Klubi i hendbollit Kastrioti nga Ferizaji ka kryer vjeshtën në Superligë të hendbollit si lider.

Ekipi në fjalë duke e mposhtur Zhegrën në xhiron e fundit të vjeshtës, XIV, 52-34, ka përfunduar stinorin me 26 pikë nga 14 xhiro me bilanc 13 fitore, 0 barazime dhe 1 humbje dhe me golaverazh më të mirë se Besa Famgas që ka bilanc të njëjtë.

Në duelet tjera të xhiros së fundit janë regjistruar këto rezultate: Drita 33-23 Trepça, Samadrexha 37-26 Drenica, Prishtina 42-27 Vëllaznimi dhe Besa Famgas 36-11 Vushtrria.TABELA PËRFUNDIMTARE e stinorit vjeshtor:

1 Kastrioti 14 ndeshje 26 pikë
2 Besa Famgas 14 ndeshje 26 pikë
3 Prishtina 14 ndeshje 24 pikë
4 Drita 14 ndeshje 20 pikë
5 Vushtrria 14 ndeshje 11 pikë
6 Vëllaznimi 14 ndeshje 10 pikë
7 Zhegra 14 ndeshje 7 pikë
8 Trepça 14 ndeshje 7 pikë
9 Drenica 14 ndeshje 6 pikë
10 Samadrexha 14 ndeshje 2 pikë

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga