Të gjitha lajmet

REPREZENTUESJA

Lëndimi i Demajt, mungesë e madhe për Kosovën

Lëndimi i Demajt, mungesë e madhe për Kosovën

Teksti: FHK

17 April, 2020 @13:22

Kapitenia dhe liderja e Kombëtares së Kosovës në hendboll, Leonora Demaj do t’i nënshtrohet një operimi dhe do të mungojë kohë të gjatë. Mungesa e Demajt do të jetë hendikep i madh për Kombëtaren tonë, marrë për bazë që ajo në vitet e fundit ka udhëhequr Kosovën drejt niveleve të reja.

Demaj kishte pësuar lëndim të rëndë të ligamenteve të gjurit më 8 mars derisa ishte duke luajtur për skuadrën e saj në Danimarkë, Sonderjyske. Edhe te Sonderjyske, Leonora është lojtarja kryesore.

Ajo do të mungojë nga hendbolli të paktën nëntë muaj. Demaj ka dëmtuar ligamentin kryqëzor të gjurit të djathtë dhe do të operohet shumë shpejtë.

“Kam dëmtuar rëndë ligamentin kryqëzor në gjurin e djathtë. Ditët dhe javët e para kanë qenë shumë të rënda. Gjurin e kam pasur të ënjtur dhe më është dashur të kem kujdes shumë të madh. Disa ditë pas lëndimit kam nisur me disa ushtrime shumë të thjeshta. Qëllimi ishte për të drejtuar këmbën, por ka qenë shumë e vështirë”, ka thënë Demaj për faqen zyrtare të Federatës së Hendbollit të Kosovës.

FINALJA E EVROPIANIT: SPANJËS

Spanja mbron titullin e Evropës

Foto: EHFEURO

26 January, 2020 @18:25

Përfaqësuesja e Spanjës në hendboll ka arritur të mbrojë titullin e kampionit të Evropës, duke e mposhtur Kroacinë në finale…

DUELI PËR VENDIN E PESTË

Gjermania fiton dhe merr vendin e pestë

eft-euro.com

25 January, 2020 @18:53

Me nga një gol epërsi në secilën pjesë të lojës, Gjermania luftoi mjaft për të siguruar pozitën e pestë në…

GJYSMËFINALJA E DYTË E EVROPANIT

Spanja s’lejoi befasi, përcaktohet finalja e EURO2020

24 January, 2020 @22:29

Përkundër se sllovenët ishin afër të befasonin në fund të ndeshjes, spanjollët nuk e lejuan këtë dhe me fitore 32-30…

HENDBOLL

Lista e plotë e afatit kalimtar dimëror në Hendboll

24 January, 2020 @21:42

Federata e Hendbollit e Kosovës, ka publikuar listën e plotë e afatit kalimtar dimëror në Superligë, Ligën e Parë dhe…

GJYSMËFINALJA E EVROPIANIT 2020

Pas dy vazhdimeve Kroacia arrin finalen

Foto: ehf-euro

24 January, 2020 @20:47

Janë dashur të luhen dy vazhdime në gjysmëfinalen e parë të Kampionatit Evropian të hendbollit, për të përcaktuar finalistin e…

Të gjitha lajmet nga FHK Superliga