Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PRANVERA NË HENDBOLL

Mesi i shkurtit për vazhdimin e stinorit

Mesi i shkurtit për vazhdimin e stinorit


Teksti: FHK

23 January, 2022 @14:29

Më 12 e 13 shkurt luhen ndeshjet e para të stinorit pranveror në Superligën e Kosovës në hendboll, në të dy konkurrencat.
Është ky vendim i Bordit të Federatës së Hendbollit të Kosovës. Skuadrat tashmë janë në vlugun e përgatitjeve për pjesën e dytë të kampionatit.
Në Superligën e hendbollistëve është java e 15-të. Ndeshjet e kësaj xhiroje janë: Vëllaznimi – Llapi, Besa Famgas – Kastrioti, Deçani – Zhegra, Rahoveci – Drenica, Prishtina – Trepça.
Superliga e hendbollisteve vazhdon me xhiron e 12-të: Shqiponja – Vushtrria, Vjosa – Samadrexha, Vëllaznimi – Kastrioti, Istogu – Drita, Jusuf Gërvalla – Prishtina, Ulpiana – Ferizaj.
Besa Famgas është lider te hendbollistët, ndërsa Istogu te hendbollistet.


 
Të gjitha lajmet nga FHK Superliga