Të gjitha lajmet

EURO 2022

Nesër hidhet shorti i kualifikimeve për Euro 2022 në hendboll

Nesër hidhet shorti i kualifikimeve për Euro 2022 në hendboll

15 June, 2020 @16:19

Kombëtarja e Kosovës në hendboll, nësër i mëson kundërshtarët e saj në kualifikime për Euro 2022.

Kosova do të jetë në Vazon 4 së bashku me: Finlandën, Italinë, Turqinë, Izraelin, Estoninë, Greqinë dhe Ishujt Faroe.

Vazot e kualifikimeve për Euro 2022 janë këto:

Vazo 1

Norvegjia, Suedia, Danimarka, Gjermani, Franca, Sllovenia, Çekia dhe Islanda

Vazo 2

Austria, Bjellorusia, Portugalia, Maqedonia Veriore, Serbia, Rusia, Mali i Zi dhe Holanda

Vazo 3

Zvicra, Lituania, Romania, Bosnja dhe Hercegovina, Ukraina, Letonia, Polonia dhe Belgjika

Vazo 4

Finlanda, Italia, Turqia, Izraeli, Estonia, Greqia, Ishujt Faroe dhe KOSOVA

HENDBOLLI KOSOVAR

Lehtësime të mëdha nga FHK dhe caktohen datat për vazhdim të garave

Foto: FHK

21 May, 2020 @13:42

Është mbajtur mbledhja e Bordit të Federatës së Hendbollit të Kosovës, nën drejtimin e kryetarit Eugen Saraçini. Janë marrë vendime…

REPREZENTUESJA

Lëndimi i Demajt, mungesë e madhe për Kosovën

17 April, 2020 @13:22

Kapitenia dhe liderja e Kombëtares së Kosovës në hendboll, Leonora Demaj do t’i nënshtrohet një operimi dhe do të mungojë…

FINALJA E EVROPIANIT: SPANJËS

Spanja mbron titullin e Evropës

Foto: EHFEURO

26 January, 2020 @18:25

Përfaqësuesja e Spanjës në hendboll ka arritur të mbrojë titullin e kampionit të Evropës, duke e mposhtur Kroacinë në finale…

DUELI PËR VENDIN E PESTË

Gjermania fiton dhe merr vendin e pestë

eft-euro.com

25 January, 2020 @18:53

Me nga një gol epërsi në secilën pjesë të lojës, Gjermania luftoi mjaft për të siguruar pozitën e pestë në…

GJYSMËFINALJA E DYTË E EVROPANIT

Spanja s’lejoi befasi, përcaktohet finalja e EURO2020

24 January, 2020 @22:29

Përkundër se sllovenët ishin afër të befasonin në fund të ndeshjes, spanjollët nuk e lejuan këtë dhe me fitore 32-30…

Të gjitha lajmet nga FHK Superliga