Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

RAHOVECI - KASTRIOTI

Rahoveci triumfon, përforcon pozitën në renditje

Rahoveci triumfon, përforcon pozitën në renditje


Teksti: FHK

12 December, 2021 @20:57

Rahoveci e ka shënuar edhe një fitore në Superligën e Kosovës në hendboll. Të dielën mbrëma në palestrën “Mizahir Isma”, Rahoveci fitoi ndaj Kastriotit të Ferizajt me rezultatin 32:28.

Ndeshja i takoi xhiros së 13-të të Superligës.

Adonit Isufi me 12 gola dhe Alban Haziri me 8, ishin më efikasët te Rahoveci. Festim Mustafa u dallua me efikasitet te ferizajasit, duke realizuar 8 gola. Hamdi Salihu i kishte 5 gola.

Pas pjesës së parë rezultati ishte 18:12.

Kastrioti megjithatë nuk u dorëzua dhe në minutën e 53-të u afrua në një gol, 27:26. Por edhe fundin e ndeshjes vendasit e kishin më të suksesshëm dhe fituan në fund me 32:28.

Me 16 pikë, Rahoveci renditet i katërti. Kastrioti është i pesti me 12 pikë.

TABELA AKTUALE:

1. Besa 24p.
2. Trepça 22p.
3. Prishtina 22p.
4. Rahoveci 16p.
5. Kastrioti 12p.
6. Vëllaznimi 10p.
7. Llapi 10p.
8. Deçani 8p.
9. Zhegra 2p.
10. Drenica 2p.


 
Të gjitha lajmet nga FHK Superliga