Të gjitha lajmet

LISTA E KOSOVËS

Ramadani shpall ftesat, ekipi drejtohet nga Cabanas

Ramadani shpall ftesat, ekipi drejtohet nga Cabanas


23 October, 2020 @19:58

Selektori i Kosovës Taip Ramadani ka shpallë ftesat për lojtarët e Kosovës që do të paraqiten në kualifikime për EURO 2022.

Kosova do të përballet me Malin e Zi më 4 nëntor, ndërsa me Suedinë më 8 nëntor. Në ndeshjen e parë dardanët janë mysafirë në Podgoricë, ndërsa skandinavët priten në Prishtinë.

Por, për shkak të pamundësisë së ardhjes për shkak të situatës pandemike, punën e Ramadanit do ta kryejë trajneri i Besës së Pejës, spanjolli i famshëm Javier Cabanas.

LISTA E KOSOVËS: Armend Alaj, Kastriot Jupa, Bashkim Gashi, Valon Dedaj, Deniz Terziqi, Armir Agushi, Liridon Zena, Oltion Beshiri, Endrit Abdullahi, Egzon Gjuka, Petrit Prekazi, Luigj Quni, Festim Mustafa, Drilon Tahirukaj, Drenit Tahirukaj, Haris Berisha, Bujar Ramosaj, Jon Muqolli, Leonard Gegaj dhe Rron Ramadani.

Cabanas në këto ndeshje do të ndihmohet nga trajnerët Arben Muqolli dhe Veton Hajrizi.

Kjo është faza e dytë e kualifikimeve për EURO 2022, ndërsa Ramadani për shkak se jeton në Australi, nuk do të jetë prezent në ndeshje.

FINALJA E EURO 2020 NË HENDBOLLIN E FEMRAVE

Nora Mork udhëhoqi Norvegjinë drejt titullit evropian EURO 2020

Foto: EHF Euro

20 December, 2020 @23:01

Fytyra të njohura dhe vajza të reja, një kombinim gjeneratash nga Norvegjia, që ua mori nga dora titullin mbrojtësve nga…

AEK - PRISHTINA

AEK shumë i fuqishëm për Prishtinën

20 December, 2020 @20:36

Pas humbjes në ndeshjen e parë në Kupën Evropiane me rezultat 37-19, Prishtina në ndeshjen e dytë kundër AEK-ut…

AEK - PRISHTINA

Prishtina pëson thellë në ndeshjen e parë nga AEK

FOTO / KH Prishtina

19 December, 2020 @20:43

Në ndeshjen e parë të raundit të tretë të Kupës Evropiane, KH Prishtina mposhtet nga kampioni i Greqisë, AEK Athens,…

BORAC - BESA FAMGAS

Besa Famgas eliminohet për një gol

FOTO / Besa Famgas

19 December, 2020 @20:24

Skuadra pejane, Besa Famgas, duke u mposhtur me rezultat 23-20 nga Boraci, është eliminuar nga Kupa Evropiane. Besa ndeshjen e…

LIGA E PARË 2020/21

KH Deçani kampion vjeshtor

15 December, 2020 @0:13

Ka përfunduar stinori vjeshtor në Ligën e Parë të Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve. U zhvillua një…

Të gjitha lajmet nga FHK Superliga