Të gjitha lajmet

BRAZILIANI

Bayerni do ta rikthejë Costan te Juventusi

Foto: Getty Images

Bayerni do ta rikthejë Costan te Juventusi


19 January, 2021 @11:26

Bayern Munichu nuk është i lumtur me Douglas Costan dhe planifikon që ta rikthejë atë te Juventusi. Bavarezët e morën në huazim ish-lojtarin e tyre nga Zonja e Vjetër deri në fund të sezonit, mirëpo janë të zhgënjyer nga forma e tij.

Sipas asaj që raporton La Gazetta dello Sport, Hansi Flick nuk është i kënaqur me mënyrën se si po stërvitet dhe si po luan lojtari. Kështu, kampioni i Evropës dëshiron që ta rikthejë Costa te Juventusi qysh në këtë afat të janarit.

Binaconerët nuk do e mbajnë lojtarin në skuadër, andaj planifikojnë që ta dërgojnë në një tjetër huazim.

Manchester United dhe Wolverhampton Wanderers janë të interesuar për huazimin e lojtarit, e që Djajtë e Kuq natyrisht se janë favoritë për t’i marrë shërbimet e tij.


SHQIP në BOTË

Rashica me asist, Werderi barazon

Bundesliga

Rashica me asist, Werderi barazon

30/01/21 @ 19:38

BUNDESLIGA

Dy raste me COVID-19 te skuadra Bayernit

Bundesliga

Dy raste me COVID-19 te skuadra Bayernit

29/01/21 @ 15:35

KLAUZOLA

Çmimi i Haalandit për kalim te Chelsea!

Premier League/Bundesliga/Transfere

Çmimi i Haalandit për kalim te Chelsea!

29/01/21 @ 11:17

SHQIP NË BOTË

Qëndrimi i Rashicës në Bremen, ende i dyshimtë

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Qëndrimi i Rashicës në Bremen, ende i dyshimtë

28/01/21 @ 15:55

FUTBOLLISTI I KOMBËTARES

Amir Abrashi kalon te Baseli

Kombëtarja/Bundesliga/International/Transfere

Amir Abrashi kalon te Baseli

27/01/21 @ 21:15

BUNDESLIGA 2

Mavraj përsëri startues, Greuther Fruth në TOP 3

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Mavraj përsëri startues, Greuther Fruth në TOP 3

26/01/21 @ 22:33

PREMIER LEAGUE

Shaqiri refuzon ekipin e Bundesligës, i lumtur te Liverpooli

Premier League/Bundesliga/Transfere

Shaqiri refuzon ekipin e Bundesligës, i lumtur te Liverpooli

26/01/21 @ 18:07

BUNDESLIGA

Reinier qëndron në Dortmund

Bundesliga/Transfere

Reinier qëndron në Dortmund

26/01/21 @ 15:58

BUNDESLIGA 2

Florent Muslija shkëlqen për 25 minuta

Bundesliga/International/Sportistë shqiptarë në botë

Florent Muslija shkëlqen për 25 minuta

24/01/21 @ 16:06

BUNDESLIGA

39 minuta për Rashicën, Werderi ngritet

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

39 minuta për Rashicën, Werderi ngritet

23/01/21 @ 20:36


Të gjitha lajmet nga Bundesliga