Të gjitha lajmet

PRISHTINA - DRITA

Drita mposhti Prishtinën në nismë të kampionatit

Drita mposhti Prishtinën në nismë të kampionatit

16 September, 2018 @18:33

Fillimi i Superligës së hendbollit në Kosovë ka dhënë një rezultat të papritur.

Drita ka fituar si mysafire Prishtinën me tre gola dallim për të kapur dy pikëshin e parë të stinorit dhe duke befasuar vendasit.

Prishtina përfundoi pjesën e parë në epërsi, 14-13. Mirëpo në pjesë të dytë, gjilanasit me Sali Maxherën dhe Fidan Cimilin me gola e Arbër Sylejmanin në portë kanë fituar 27-30.

Në përballjet tjera të xhiros janë shënuar këto rezultate: Trepça - Besa Famgas 18-37, Drenica - Vushtrria 26-20. Sonte: Vëllaznimi - Zhegra.i:

PRISHTINA: Murtezi, Fetahu 4, Bajqinovci 3, Agushi, Krasniqi, Kastrati 3, Gjuka 4, Gashi 2, Beshiri 9, Basholli, Beqiraj, Hoxha 1, Ademi 1, Abazi, Visoka.
DRITA: Selmani 3, Sylejmani, Cimili 7, Buqinca, Mehmeti, Veliu, Saliu, Mustafi 2, Azizi 4, Gubetini 3, Shaqiri, Shahini 2, Misini 3, Maxhera 6.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga