Të gjitha lajmet

XHUDO

Përfundon Evropiani për Erzën

Përfundon Evropiani për Erzën

13 September, 2018 @14:05

Xhudoka nga Kosova, Erza Muminoviq është eliminuar në rrethin preliminar në kategorinë -44kg, në Kampionatin Evropian për Juniorë në Xhudo, i cili ka nisur sot në Sofje. Erza u mposht me waza-ari nga azerbajxhanasja Shafag Hamidova. Kujtojmë që Erza është kampione evropiane në kategorinë e kadetëve. Ndërkohë në këtë kampionat, Kosova përfaqësohet edhe me Flaka Loxhën dhe Shpat Zekën.

XHUDO

Kosova dhe xhudo, dominimi vazhdon!

26 April, 2018 @20:38

Në ditën e parë të kampionatit evropian që po mbahet në Tel Aviv të Izraelit, përfaqësuesja e Kosovës ka arritur…

XHUDO BERLIN - KUPA EUROPIANE U18

Edhe Erza Muminoviq e artë

Foto: FXHK

7 April, 2018 @21:53

Erza Muminoviq (-44kg) ka shkëlqyer në kupën Evropiane për kadet në Berlin, me 4 ndeshje të fituara, duke e marrë…

XHUDO

Erza Muminoviqi e Flaka Loxha me medalje të argjendta në Sarajevë

Foto: Toni Kuka Facebook

24 March, 2018 @18:51

Me medalje të argjendta e kanë mbyllur ditën e sotme dy xhudistet kosovare në Kupën Evropiane për juniorë që po…

XHIROJA II E SUPERLIGËS

Theranda merr lidershipin

Foto: KV Theranda/fb

15 October, 2018 @12:27

Me fitore ndaj Shpellës si mysfair, volejbollistët e Therandës kanë kaluar në krye të Superligës pas dy xhirove të zhvilluara.…

SUPERLIGA VOLEJBOLL

Nesër xhiroja e dytë në volejboll

12 October, 2018 @14:02

Skuadra e Prishtina Volley dhe e Lubotenit, që fituan përballjet e para të kampionatit me sete radhazi, 3-0, do të…

NIS STINORI NË VOLEJBOLL

Luboteni dhe Prishtina me 3-0 nisin stinorin

Foto: FVK

8 October, 2018 @11:30

Skuadrat e Lubotenit dhe Prishtinës kanë nisur në mënyrë perfekte stinorin e ri të Superligës së Kosovës në volejboll, duke…

AUTO SPORTS

Potera dominon në Drag Race

Foto: FASK

8 October, 2018 @11:11

Skender Potera e ka vazhduar dominimin në garën Drage Race. Ai ka fituar edhe garën e fundit, duke arritur kohë…

BUENOS AIRES 2018

Erza Muminoviq, e bronztë në LO për të rinj

7 October, 2018 @22:18

Në Lojërat Olimpike për të rinj që po mbahet në Buenos Aires të Argjentinës, xhudistja Erza Muminoviq, ka fituar medaljen…

Të gjitha lajmet nga Të tjera