Tabelat dhe Rezultatet

HENDBOLL

Kriza financiare e papërballueshme, KH Vëllaznimi tërhiqet nga garat

Foto: KH Vëllaznimi / Hendoll

25 February, 2024 @7:50

Pas krizës së vazhdueshme financiare, KH Vëllaznimi nga Gjakova është detyruar të tërhiqet nga garat në mes të sezonit. Lajmi…

Lexo më shumë  →

FRANCA - KAMPIONE E EVROPËS!

Pas vazhdimeve, Franca bëhet kampione e Evropës duke mposhtur Danimarkën

FHK Superliga

Pas vazhdimeve, Franca bëhet kampione e Evropës duke mposhtur Danimarkën

28/01/24 @ 23:03

LAUREATËT 2023

Egzon Gjuka e Albina Rugova - më të mirët e vitit 2023 në hendboll

FHK Superliga

Egzon Gjuka e Albina Rugova - më të mirët e vitit 2023 në hendboll

23/01/24 @ 11:22

MBI 53 MIJË SHIKUES!

Rekord botëror në hendboll!

FHK Superliga

Rekord botëror në hendboll!

11/01/24 @ 13:44

MBI 55 MIJË SHIKUES!

Rekord botëror në hendboll!

FHK Superliga

Rekord botëror në hendboll!

11/01/24 @ 13:44

DUELI SONTE

Kosova e gatshme për Britaninë e Madhe, pret fitore

FHK Superliga

Kosova e gatshme për Britaninë e Madhe, pret fitore

10/01/24 @ 11:15

DUELI I PARË, ME DISFATË!

Kosova U18 mposhtet nga Zvicra në ndeshjen e parë kualifikuese

FHK Superliga

Kosova U18 mposhtet nga Zvicra në ndeshjen e parë kualifikuese

05/01/24 @ 18:09

SHPALLET LISTA

Lista e Kosovës U18 për kualifikueset në evropian

FHK Superliga

Lista e Kosovës U18 për kualifikueset në evropian

03/01/24 @ 14:40

FITORE E MADHE E VRESHTARËVE!

Rahoveci ia shkakton Besës humbjen e parë kampionale pas 5 vitesh!

FHK Superliga

Rahoveci ia shkakton Besës humbjen e parë kampionale pas 5 vitesh!

10/11/23 @ 09:19

EUROPEAN-CUP

Besa pret fituesin e Besiktas-Donbas

FHK Superliga

Besa pret fituesin e Besiktas-Donbas

18/07/23 @ 16:46

PËSOJNË THELLË

Pas humbjes së thellë nga Finlanda, Kosova luan për renditje në evropian

FHK Superliga

Pas humbjes së thellë nga Finlanda, Kosova luan për renditje në evropian

14/07/23 @ 11:15

EVROPIANI NË PRISHTINË

Kosova mposht Britaninë, mbanë shpresat për kualifikim

FHK Superliga

Kosova mposht Britaninë, mbanë shpresat për kualifikim

10/07/23 @ 21:51

EVROPIANI NË PRISHTINË

Nesër në Prishtinë, nis evropiani i vajzave

FHK Superliga

Nesër në Prishtinë, nis evropiani i vajzave

07/07/23 @ 14:45

VRESHTARËT KALOJNË NË NIVEL TJETËR

Rahoveci ngrit cilësinë me trajner dhe lojtarët plot përvojë

Transfere/FHK Superliga

Rahoveci ngrit cilësinë me trajner dhe lojtarët plot përvojë

26/06/23 @ 11:12

FINALJA E PLAYOFFIT

Besa Famgas kamp10n rresht

FHK Superliga

Besa Famgas kamp10n rresht

26/05/23 @ 11:17

SERIA FINALE

Besa fiton ndeshjen e parë ndaj Trepçës

FHK Superliga

Besa fiton ndeshjen e parë ndaj Trepçës

21/05/23 @ 05:34

VIDEO NGA FINALJA

Drama e penalltive, që ia solli fitoren KH Trepçës në finale të Kupës

FHK Superliga

Drama e penalltive, që ia solli fitoren KH Trepçës në finale të Kupës

08/05/23 @ 17:18

PAS 21 VITESH KH TREPÇA FITON KUPËN

Pas 21 vitesh, KH Trepça në dramë të finales fiton Kupën

FHK Superliga

Pas 21 vitesh, KH Trepça në dramë të finales fiton Kupën

08/05/23 @ 09:29

SHORTI PËR VAJZAT

Kosova në grup shumë të vështirë

FHK Superliga

Kosova në grup shumë të vështirë

20/04/23 @ 18:19

DUELET E DITËS

Besa kalon lehtë Kastriotin, Prishtina fiton derbin ndaj Trepçës

FHK Superliga

Besa kalon lehtë Kastriotin, Prishtina fiton derbin ndaj Trepçës

15/04/23 @ 23:00

DUELI NDAJ POLAKEVE

Kosova mbyll me humbje ciklin e kualifikimeve për Botëror

FHK Superliga

Kosova mbyll me humbje ciklin e kualifikimeve për Botëror

13/04/23 @ 10:43

DUELI I RADHËS

Sonte, Kosova - Polonia

FHK Superliga

Sonte, Kosova - Polonia

12/04/23 @ 02:20

DUEL I RËNDËSISHËM

Derbi në Mitrovicë!

FHK Superliga

Derbi në Mitrovicë!

04/04/23 @ 12:09

STËRVITJET E KOSOVËS

Nisin përgatitjet për ndeshje ndaj Polonisë

FHK Superliga

Nisin përgatitjet për ndeshje ndaj Polonisë

03/04/23 @ 13:44

FITOJNË LIGËN E PARË!

KH Drita kampione, siguron Superligën

FHK Superliga

KH Drita kampione, siguron Superligën

03/04/23 @ 10:40

VRESHTARËT I KTHEHEN FITORES

Rahoveci me fitore bindëse ndaj Prishtinës

FHK Superliga

Rahoveci me fitore bindëse ndaj Prishtinës

01/04/23 @ 01:42

KUPA e KOSOVËS

Prishtina pas penalltive dhe Trepça, kalojnë në gjysmëfinale

FHK Superliga

Prishtina pas penalltive dhe Trepça, kalojnë në gjysmëfinale

23/03/23 @ 23:03

KUPA e KOSOVËS

Besa e Rahoveci sigurojnë gjysmëfinalen

FHK Superliga

Besa e Rahoveci sigurojnë gjysmëfinalen

23/03/23 @ 02:06

SUPERLIGA A

Trepça fiton derbin me Prishtinën dhe stabilizohet në vendin e dytë

FHK Superliga

Trepça fiton derbin me Prishtinën dhe stabilizohet në vendin e dytë

19/03/23 @ 19:03

BOSHNJAKËT FITOJNË NË PRISHTINË

Mospërvoja ndikoi, Kosova mposhtet nga Bosnja

FHK Superliga

Mospërvoja ndikoi, Kosova mposhtet nga Bosnja

08/03/23 @ 23:43

KUALIFIKIMET PËR EURO

Kosova nis përgatitjet për ndeshje me Bosnjen

FHK Superliga

Kosova nis përgatitjet për ndeshje me Bosnjen

05/03/23 @ 11:45

PEJANËT PA TELASHE

Besa lehtë ndaj Prishtinës

FHK Superliga

Besa lehtë ndaj Prishtinës

04/03/23 @ 21:38

MOMENTE

Gjyqtari i hendbollit, Florent Cakiqi, pjesë e misionit të kërkim-shpëtimit në Turqi

FHK Superliga

Gjyqtari i hendbollit, Florent Cakiqi, pjesë e misionit të kërkim-shpëtimit në Turqi

13/02/23 @ 18:03

LEGJENDË. REKORDER DHE MBI TË GJITHA SHEMBULL I SUKSESIT

Mikkel Hansen - legjenda e hendbollit

FHK Superliga

Mikkel Hansen - legjenda e hendbollit

30/01/23 @ 12:42

MË TË MIRËT E BOTËRORIT "POLONI & SUEDI 2023"

Yjet e Botërorit të 28 në hendboll

FHK Superliga

Yjet e Botërorit të 28 në hendboll

30/01/23 @ 12:16

E TRETA RADHAZI

Danimarka, për të tretën herë radhazi kampione e Botës

FHK Superliga

Danimarka, për të tretën herë radhazi kampione e Botës

29/01/23 @ 22:39

EUROPE CUP

Sesvete eliminon Besën

FHK Superliga

Sesvete eliminon Besën

11/12/22 @ 21:01

KUPA e KOSOVËS

Orari i ndeshjeve të Kupës së Kosovës

FHK Superliga

Orari i ndeshjeve të Kupës së Kosovës

15/11/22 @ 14:27

EUROPEAN-CUP

KH Besa mëson rivalin e radhës në EuropeanCup

FHK Superliga

KH Besa mëson rivalin e radhës në EuropeanCup

08/11/22 @ 13:35

EUROCUP

Besa kalon Helsinkin, kualifikohet në raundin e tretë

FHK Superliga

Besa kalon Helsinkin, kualifikohet në raundin e tretë

06/11/22 @ 19:57

PEJË

Nikola Prce, trajner i Besës

FHK Superliga

Nikola Prce, trajner i Besës

25/07/22 @ 12:42