IHF INTERCONTINENTAL TROPHY 2019

Kosova siguron Botërorin

Foto: FHK

14 April, 2019 @19:41

Përfaqësuesja e Kosovës U21 me fitore në finale të IHF Trophy Intercontinental ndaj Taipeit Kinez (Tajvanit) 30-26, para pak çastesh…

Lexo më shumë  →

IHF INTERCONTINENTAL TROPHY 2019

Finalja sot, Kosova kërkon Botërorin historik

Foto: FHK

14 April, 2019 @11:38

Nga ora 18:00 në Pallatin e Rinisë dhe Sportit, të dielen (sot) zhvillohet finalja e IHF Trophy Interctontinental në grupmoshën…

Lexo më shumë  →

KOSOVA U21 - PARAGUAJI U21 / IHF TROPHY INTERCONTINENTAL

Kosova në finale, një fitore larg Botërorit

Foto: FHK

13 April, 2019 @20:57

Përfaqësuesja e Kosovës U21 në hendboll ka arritur të shënojë fitore edhe në duelin gjysmëfinal të IHF Trophy Intercontinental sonte,…

Lexo më shumë  →

KUALIFIKIME PËR EVROPIAN

Triumf i madh i Kosovës ndaj Izraelit

Foto: FHK

10 April, 2019 @22:07

Përfaqësuesja e Kosovës në hendoll ka arritur të shënojë një fitore tepër të rëndësishme në rrugën drejt kualifikimit për Kampionat…

Lexo më shumë  →

KUPA E KOSOVËS

Çiftet gjysmëfinale në Kupë të Kosovës

10 April, 2019 @12:43

Të martën është tërhequr shorti për ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në hendboll. Me short është vendosur që…

Lexo më shumë  →

SONTE LUAN KOSOVA

Të motivuar ndaj Izraelit

Foto nga arkivi

10 April, 2019 @12:36

Te ekipi i Kosovës në hendboll janë shumë të motivuar dhe optimist për ndeshjen ndaj Izraelit. Ndeshja Kosova –…

Lexo më shumë  →

PARA FILLIMIT TË INTERCONTINENTAL CUP

Synohet trofeu

Foto: FKH

9 April, 2019 @0:15

Sfida shumë të rëndësishme ditëve në vijim e presin edhe Kosovën U19 në hendboll. Edhe për grupmoshën U19 zhvillohet gara…

Lexo më shumë  →

IHF TROPHY

Rast unik për Kosovën U21

3 April, 2019 @21:47

Në prag të paraqitjes në garën e rëndësishme IHF Trophy Intercontinental, hendbollistët e seleksioneve U19 dhe U21 të Kosovës prej…

Lexo më shumë  →

SUPERLIGA HENDBOLL

Kastrioti kryen vjeshtën si lider

Foto: FHK

19 December, 2018 @13:02

Klubi i hendbollit Kastrioti nga Ferizaji ka kryer vjeshtën në Superligë të hendbollit si lider. Ekipi në fjalë duke…

Lexo më shumë  →

HENDBOLL

Përfaqësuesja vendoset në Sllovaki, gati për ndeshjet

Foto: kosovahandball.info

29 November, 2018 @19:02

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare të FHK-së, është bërë e ditur që përfaqësuesja e hendbollit në kategorinë e femrave…

Lexo më shumë  →

IHF TROPHY

Me të artën, Kosova siguron IHF Trophy Intercontinental

Foto: FHK

27 October, 2018 @22:19

Kombëtarja U18 e Kosovës në hendboll është kampione e IHF Trophy për Evropë. Hendbollistët e rinjë kosovarë të shtunën në…

Lexo më shumë  →

IHF TROPHY 2018

Kosova U18 e artë në IHF Trophy

27 October, 2018 @19:04

Përfaqësuesja e Kosovës U18 në hendboll ka arritur sukses të madh sot, duke e mposhtur Britaninë e Madhe në finale…

Lexo më shumë  →

MIQËSORJA E PARË NDAJ LUKSEMBURGUT

Albana Arifi shkëlqeu, Kosova fitoi

Foto: FHK

27 October, 2018 @10:02

Përfaqësuesja e femrave të Kosovës është ndarë me fitore nga përballja miqësore me Luksemburgun, zhvilluar mbrëmë në Luksemburg. Verdhekaltërat…

Lexo më shumë  →

IHF TROPHY

Kosova më e mirë se Britania në dy kategori

23 October, 2018 @22:06

Kombëtaret e Kosovës në hendboll për U18 dhe U20 mposhtën Britaninë e Madhe, duke i nisur mbarë garat e IHF…

Lexo më shumë  →

EHF CHALLENGE CUP

Super Kastrioti, në 1/16 e EHF Challenge

14 October, 2018 @20:53

Pas fitores në ndeshjen e parë dje, Kastrioti ka shënuar fitore edhe në takimin kthyes ndaj Talinit sot, për…

Lexo më shumë  →

EHF CHALLENGE CUP

Eliminohet Prishtina

14 October, 2018 @20:16

Pas humbjes në ndeshjen e parë dje, Prishtina është mposhtur edhe në ndeshjen e zhvilluar sot ndaj ukrainasve të…

Lexo më shumë  →

HENDBOLL

Besa e Kastrioti me fitore, Prishtina mposhtet

BOROZANI / ARKIV

13 October, 2018 @22:37

Gjatë ditës së sotme, tri skuadra hendbollistike kosovare e përfaqësuan Kosovën në garat evropiane. Besa, kampione në fuqi e Kosovës,…

Lexo më shumë  →

IHF TROPHY

Lista e Kosovës U18 për IHF Trophy

Foto nga arkivi

10 October, 2018 @14:16

Kosova U-18 në hendboll do të garojë në garën e rëndësishme IHF Trophy që prej 22 deri më 29 tetor…

Lexo më shumë  →

EUROPEAN CUPS

Beshiri: Atmosfera e mirë, presim përkrahjen e Plisave

BOROZANI / ARKIV

10 October, 2018 @11:25

Fundjavën që vjen, tre klube hendbollistike të Kosovës do të marrin pjesë në garat evropiane të hendbollit. Një prej tyre…

Lexo më shumë  →

KOSOVA

Përfaqësuesja e hendbollit, publikohen të ftuarit

BOROZANI / ARKIV

8 October, 2018 @19:15

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës në hendboll, Taip Ramadani, ka publikuar listën me emrat e lojtarëve që do të paraqiten…

Lexo më shumë  →

PRISHTINA - DRITA

Drita mposhti Prishtinën në nismë të kampionatit

16 September, 2018 @18:33

Fillimi i Superligës së hendbollit në Kosovë ka dhënë një rezultat të papritur. Drita ka fituar si mysafire Prishtinën…

Lexo më shumë  →

GJATË TETORIT

Kosova nikoqire e IHF Trophy

BOROZANI/ D. S.

27 August, 2018 @9:58

Kosova do të jetë nikoqire e IHF Trophy në hendboll, për turneun e zonës së Europës, prej 23 deri më…

Lexo më shumë  →

HENDBOLL

Kosova U18 në Kampionat Evropian, sonte ndeshja e parë

Foto: kosovahandball.info

10 August, 2018 @19:20

Me fillim nga ora 20:30, sonte përfaqësuesja e Kosovës U18 zhvillon ndeshjen e parë në kuadër të Kampionati Evropian “EURO…

Lexo më shumë  →

KH PRISHTINA

Taib Kabashi rikthehet te Prishtina

6 August, 2018 @12:40

Taib Kabashi do të jetë trajner i klubit hendbollistik Prishtina në sezonin e ardhshëm. Lajmi u bë i ditur pak…

Lexo më shumë  →

HENDBOLL

Kosova U20 mposht Sllovakinë, përfundon e shtata

Foto: kosovahandball.info

29 July, 2018 @22:41

Pas humbjes nga Turqia, Kosova U20 në hendboll e ka fituar duelin ndaj Sllovakisë, duke e mbyllur kështu Kampionatin Evropian,…

Lexo më shumë  →

PRELIMINARY ROUND

Kosova U20 mposhtet nga Holanda U20

Foto: FHK

20 July, 2018 @21:44

Përfaqësuesja U20 e Kosovës në hendboll ka nisur me humbje kampanjën në kampionatin evropian që po mbahet në Podgoricë. …

Lexo më shumë  →

DUELET KUALIFIKUESE

Mësohen rivalët e Kosovës në kualifikime

Foto: FHK

19 June, 2018 @16:41

Përfaqësuesja e Kosovës në konkurrencë të femrave të martën ka mësuar kundërshtarët e kualifikimeve evropiane për Kampionatin Botëror për hendbolliste…

Lexo më shumë  →

HENDBOLL

Oltion Beshiri mbyll aventurën në Metalac

BOROZANI / D.S

5 June, 2018 @13:14

Pas aventurës 2-vjeçare te skuadra e MRK Metalac në Kroaci, Oltion Beshiri ka njoftuar për largimin e tij nga…

Lexo më shumë  →

KOSOVA

Hendbollistet kosovare mbyllin kualifikimet me humbje

Foto: kosovahandball.info

3 June, 2018 @9:58

Përfaqësuesja e femrave në hendboll ka mbyllur kualifikimet për Kampionatin Evropian, duke pësuar edhe humbjen e gjashtë, në po aq…

Lexo më shumë  →

FINALJA E PLAYOFFIT

Besa Famgas feston titullin e pestë me radhë

Foto: FHK

28 May, 2018 @17:22

Titulli i katërmbëdhjetë i kampionit pas luftës dhe i pesti me radhë për Besën e Pejës, që ka mposhtur 2-0…

Lexo më shumë  →

HENDBOLL

Prishtina arrin finalen

Foto: KH Prishtina

18 May, 2018 @12:11

Prishtina është finalistja e dytë e Play Off-it të Superligës së Kosovës në hendboll. Ndeshjen e parë në Ferizaj Prishtina…

Lexo më shumë  →

HENDBOLL

Besa në finale, në pritje të kundërshtarit

17 May, 2018 @10:51

Skuadra e Besës nga Peja është finalistja e parë e Play Off-it të sivjetëm në Superligën e Kosovës në hendboll. …

Lexo më shumë  →

SHORTI

Kosova mëson kundërshtarët në kualifikime për EURO2020

12 April, 2018 @21:15

Janë caktuar kundërshtarët e përfaqësueses së Kosovës në hendboll, në kuadër të kualifikimeve për EURO 2020. Kosova gjendet në Grupin…

Lexo më shumë  →

SOT SHORTI

Kosova në pritje të rivalëve në kualifikime për EURO2020

BOROZANI/D.S.

12 April, 2018 @10:13

Sot në ora 19:00 në Trondheim të Norvegjisë, do të hidhet shorti për kualifikimet e EURO 2020 në hendboll. Përfaqësuesja…

Lexo më shumë  →

HENDBOLL

Përfaqësuesja U-20 kthehet në Kosovë

26 March, 2018 @15:00

Pasi shteti serb nuk ka lejuar hendbollistet e përfaqësueses U-20 të Kosovës që të luajnë ndeshjet kualifikuese për botërorin e…

Lexo më shumë  →

BELLORUSIA-KOSOVA

Kosova mposhtet nga belloruset

Foto: FHK

25 March, 2018 @16:21

Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll është mposhtur nga Bellorusia sot në përballjen e radhës kualifikuese me rezultat të thellë Lexo më shumë  →

MEDIA

EHF dënon dhe diskualifikon Serbinë

23 March, 2018 @16:21

Pas anulimit të ndeshjes kualifikuese ndaj Kosovës, nga shteti serb, për shkak të shkaqeve të sigurisë, mediat serbe njoftojnë se…

Lexo më shumë  →

KUALIFIKIMET E JUNIIOREVE

Serbia anulon ndeshjen, Kosova fiton

Foto: FHK

23 March, 2018 @16:04

Ndeshja kualifikuese për Kampionatin Botëror të junioreve ndërmjet hendbollisteve të Serbisë dhe të Kosovës që është dashur të zhvillohet sot,…

Lexo më shumë  →

HENDBOLL - PËRFAQËSUESJA

Bjellorusia mposht Kosovën, zvogëlohen gjasat për kualifikim

21 March, 2018 @19:27

Në takimin e zhvilluar sot në kuadër të fazës së dytë eliminatore për kampionatin evropian të këtij viti, përfaqësuesja e…

Lexo më shumë  →

HENDBOLL

Vëllaznimi e Drita barazojnë në Gjakovë

Foto: FHK

19 March, 2018 @10:38

Me barazim është mbyllur dueli i luajtur në Gjakovë në mes Vëllaznimit dhe Dritës. Ky duel u zhvillua në kuadër…

Lexo më shumë  →

HENDBOLL

Besa i revanshohet Prishtinës, shkëputet në krye

Foto: FHK

17 March, 2018 @22:56

Në xhiron e dytë të Superligës A në hendboll, skuadra e Besa Famiglias ka shënuar fitore me rezultat 23-17 ndaj…

Lexo më shumë  →