Tabelat dhe Rezultatet

SUKSESET E SPORTISTËVE

Laura Fazliut dhe Akil Gjakovës u rritet bursa olimpike

Foto: KOK

9 February, 2024 @14:36

Komiteti Olimpik i Kosovës ka bërë ndryshime së fundi në listën e mbështetjeve lidhur me sportistët që marrin bursë olimpike.…

Lexo më shumë  →

KUALIFIKUESET PËR EVROPIANIN U-18

Serbia s’del në fushë, Kosova fiton 3-0!

Të tjera

Serbia s’del në fushë, Kosova fiton 3-0!

21/01/24 @ 15:02

PING-PONG

Nehat Çitaku - kryetar i ri i Federatës së pingpongut

Të tjera

Nehat Çitaku - kryetar i ri i Federatës së pingpongut

20/01/24 @ 14:59

SKI

Kosova me dy skitarë në LOD për të rinj - Gangwon 2024

Të tjera

Kosova me dy skitarë në LOD për të rinj - Gangwon 2024

09/01/24 @ 12:12

MADHËSHTORE — LOJËRAT MESDHETARE "PRISHTINA 2030"

Kosova me arritje historike! Nikoqire e Lojërave Mesdhetare 2030

Lojërat Olimpike/Të tjera

Kosova me arritje historike! Nikoqire e Lojërave Mesdhetare 2030

08/09/23 @ 20:25

KËNDI I BLERIMIT

Vërtetimi i dominimit të Jumbo-Vismas dhe Vingegaardit

Të tjera/Analiza

Vërtetimi i dominimit të Jumbo-Vismas dhe Vingegaardit

28/07/23 @ 11:47

MUNDJE - OLIMPIADA E TË RINJËVE

Ekipi i Kosovës në mundje arrin në SHBA

Të tjera

Ekipi i Kosovës në mundje arrin në SHBA

24/07/23 @ 16:41

FORMULA 1

Dominim absolut i Red Bullit, rekord i ri në Formula 1

Të tjera

Dominim absolut i Red Bullit, rekord i ri në Formula 1

23/07/23 @ 16:42

KRAKOW 2023

Muhamet Ramadani — i treti në Lojërat Evropiane

Të tjera

Muhamet Ramadani — i treti në Lojërat Evropiane

22/06/23 @ 14:09

PEJANËT KAMPIONË!

Peja mbron titullin, mposht Ferizajn në finale dhe shpallet kampione

Të tjera

Peja mbron titullin, mposht Ferizajn në finale dhe shpallet kampione

14/05/23 @ 00:14

BODYBUILDING

Kushtrim Bajraktaraj kampion Evrope, Krasniqi nënkampion

Të tjera

Kushtrim Bajraktaraj kampion Evrope, Krasniqi nënkampion

08/05/23 @ 15:50

FBNS @ IFSC

Ngjitja sportive anëtarësohet në Federatën ndërkombëtare me të drejta të plota

Të tjera

Ngjitja sportive anëtarësohet në Federatën ndërkombëtare me të drejta të plota

04/04/23 @ 15:14

LOJËRAT MESDHETARE 2030

Kosova me synim të madh, para ngjarjes së madhe evropiane

Të tjera

Kosova me synim të madh, para ngjarjes së madhe evropiane

03/04/23 @ 23:23

BOKS

Donjeta Sadiku kushtëzohet me simbole, nuk udhëton në Botërorin e boksit!

Të tjera

Donjeta Sadiku kushtëzohet me simbole, nuk udhëton në Botërorin e boksit!

14/03/23 @ 10:50

SLLAMOMISTËT E RINJ

Lirika Deva, Enxhi Sefaj dhe Klos Vokshi në EYOF 2023

Të tjera

Lirika Deva, Enxhi Sefaj dhe Klos Vokshi në EYOF 2023

11/01/23 @ 10:42

BOKS

Donjeta Sadiku dhe trajnerja e saj pranojnë shpërblimin pas medaljes

Të tjera

Donjeta Sadiku dhe trajnerja e saj pranojnë shpërblimin pas medaljes

26/10/22 @ 20:35

EVROPIANI PËR SENIORË - BUDVA 2022

Donjeta Sadiku e bronztë! Medalja e parë për Kosovën

Të tjera

Donjeta Sadiku e bronztë! Medalja e parë për Kosovën

21/10/22 @ 19:27

LE TOUR DE FRANCE 2022

Gara më emocionuese në histori - Le Tour de France 2022

Të tjera/Analiza

Gara më emocionuese në histori - Le Tour de France 2022

27/07/22 @ 09:17

FORMULA 1

Garë fantastike në Britani, triumfues Carlos Sainz

Të tjera

Garë fantastike në Britani, triumfues Carlos Sainz

03/07/22 @ 18:23

VOLEJBOLL

Luboteni pjesë e “CEV Challenge Cup 2023”

Të tjera

Luboteni pjesë e “CEV Challenge Cup 2023”

29/06/22 @ 09:21

E-SPORTS

Çfarë paraqitje, Bad News Eagles arrijnë Legends Stage!

Të tjera

Çfarë paraqitje, Bad News Eagles arrijnë Legends Stage!

12/05/22 @ 18:23

ÇIKLIZËM

Gara për çiklizëm rrugor

Të tjera

Gara për çiklizëm rrugor

11/05/22 @ 16:50

BOKS

Ndërron jetë Xhevdet Peci

Të tjera

Ndërron jetë Xhevdet Peci

09/05/22 @ 20:10

VOLEJBOLL | FINALJA E KUPËS (F)

Përmbysje e madhe, Drita fiton Kupën e Kosovës

Të tjera

Përmbysje e madhe, Drita fiton Kupën e Kosovës

17/04/22 @ 23:46

VOLEJBOLL | FINALJA E KUPËS

Peja fiton Kupën e Kosovës, në konkurrencën e meshkujve

Të tjera

Peja fiton Kupën e Kosovës, në konkurrencën e meshkujve

17/04/22 @ 23:39

FORMULA 1

Max Verstappen fiton garën e Arabisë Saudite

Të tjera

Max Verstappen fiton garën e Arabisë Saudite

27/03/22 @ 20:36

KARATE

4 shtete mysafire në turneun masovik të karatesë

Të tjera

4 shtete mysafire në turneun masovik të karatesë

08/03/22 @ 11:09

BOKS

Në evropian dhe në dy turne ndërkombëtare

Të tjera

Në evropian dhe në dy turne ndërkombëtare

07/03/22 @ 11:28

SKITARI

Albin Tahiri në top 30-she nga 89 garues në sllallom të madh!

Të tjera

Albin Tahiri në top 30-she nga 89 garues në sllallom të madh!

13/02/22 @ 10:39

NGA ASAMBLEJA BALLKANIKE E VOLEJBOLLIT

3 organizime ndërkombëtare të volejbollit nga FVK

Të tjera

3 organizime ndërkombëtare të volejbollit nga FVK

24/01/22 @ 14:34

SKITARI

Albin Tahiri fiton normën olimpike, do ta përfaqësojë Kosovën në Pekin

Të tjera

Albin Tahiri fiton normën olimpike, do ta përfaqësojë Kosovën në Pekin

17/01/22 @ 16:20

VOLEJBOLL

Afati kalimtar i hapur, si për vendorët ashtu edhe për të huajt

Të tjera

Afati kalimtar i hapur, si për vendorët ashtu edhe për të huajt

17/01/22 @ 13:38

E PARA NË HISTORI TË KOSOVËS

Kiana Kryeziu fiton normën olimpike

Lojërat Olimpike/Të tjera

Kiana Kryeziu fiton normën olimpike

14/01/22 @ 14:45

NGA FEDERATA

Kosova organizatore e evropianeve për grupmosha në volejboll

Të tjera

Kosova organizatore e evropianeve për grupmosha në volejboll

13/01/22 @ 11:51

KOSOVA - TURQIA

Kosova - Turqia, mbyllet pjesa e parë

Të tjera/FHK Superliga

Kosova - Turqia, mbyllet pjesa e parë

12/01/22 @ 19:54

KOSOVA

Kosova mposhtet minimalisht nga Greqia në hendboll

Të tjera/FHK Superliga

Kosova mposhtet minimalisht nga Greqia në hendboll

09/01/22 @ 17:50

VOLEJBOLL

Kosova organizatore e grupit për Evropian

Të tjera

Kosova organizatore e grupit për Evropian

30/12/21 @ 10:53

VOLEJBOLL

FVK përcakton datat e stinorit pranveror

Të tjera

FVK përcakton datat e stinorit pranveror

24/12/21 @ 13:04

VOLEJBOLL

Gjyqtari Istref Elezaj shkruan historinë në volejbollin kosovar

Të tjera

Gjyqtari Istref Elezaj shkruan historinë në volejbollin kosovar

22/12/21 @ 10:12

SPONSORSHIP

Familjes KB Peja i bashkangjitet Sunasport

Të tjera

Familjes KB Peja i bashkangjitet Sunasport

21/12/21 @ 10:29

FORMULA 1

Fund i çmendur në Abu Dhabi, Verstappen shpallet kampion!

Të tjera

Fund i çmendur në Abu Dhabi, Verstappen shpallet kampion!

12/12/21 @ 15:44