BOTËRORI NË VOLEJBOLL

Finale evropiane

FIVB

19 October, 2018 @15:15

Italia u rikthye në setin e pestë të rikthente epërsinë për finalen e Kampionatit Botëror në volejboll për femra. …

Lexo më shumë  →

LISTA

Lista e Kosovës për miqësoret ndaj Luksemburgut

FOTO: kosovahandball.info

18 October, 2018 @21:08

Përfaqësuesja e femrave të Kosovës në hendboll do të zhvilloj dy ndeshje miqësore me Luksemburgun, në kuadër të përgatitjeve për…

Lexo më shumë  →

XHIROJA II E SUPERLIGËS

Theranda merr lidershipin

Foto: KV Theranda/fb

15 October, 2018 @12:27

Me fitore ndaj Shpellës si mysfair, volejbollistët e Therandës kanë kaluar në krye të Superligës pas dy xhirove të zhvilluara.…

Lexo më shumë  →

SUPERLIGA VOLEJBOLL

Nesër xhiroja e dytë në volejboll

12 October, 2018 @14:02

Skuadra e Prishtina Volley dhe e Lubotenit, që fituan përballjet e para të kampionatit me sete radhazi, 3-0, do të…

Lexo më shumë  →

NIS STINORI NË VOLEJBOLL

Luboteni dhe Prishtina me 3-0 nisin stinorin

Foto: FVK

8 October, 2018 @11:30

Skuadrat e Lubotenit dhe Prishtinës kanë nisur në mënyrë perfekte stinorin e ri të Superligës së Kosovës në volejboll, duke…

Lexo më shumë  →

AUTO SPORTS

Potera dominon në Drag Race

Foto: FASK

8 October, 2018 @11:11

Skender Potera e ka vazhduar dominimin në garën Drage Race. Ai ka fituar edhe garën e fundit, duke arritur kohë…

Lexo më shumë  →

BUENOS AIRES 2018

Erza Muminoviq, e bronztë në LO për të rinj

7 October, 2018 @22:18

Në Lojërat Olimpike për të rinj që po mbahet në Buenos Aires të Argjentinës, xhudistja Erza Muminoviq, ka fituar medaljen…

Lexo më shumë  →

TE FEMRAT DHE MESHKUJT

Nesër fillon Superliga në volejboll

5 October, 2018 @20:50

Federata e volejbollit të Kosovës ka publikuar orarin e të gjitha ndeshjeve të xhiros së parë në Superligën për femra…

Lexo më shumë  →

AUTO SPORTS

Drag Race 4 në Sllatinë

FOTO: FASK

5 October, 2018 @20:19

Pista e vjetër e Aeroportit në Sllatinë do të jetë edhe njëherë vend takimi i dashamirëve të shpejtësisë, zhurmës “artistike”,…

Lexo më shumë  →

BOTËRORI NË XHUDO

Kuka bie në raundin e dytë

25 September, 2018 @9:25

Loriana Kuka ka qenë e pafat në shortin e saj duke u ndeshur me sllovenen Klara Apotekar. Përvoja luajti…

Lexo më shumë  →

BOKS

I pandalshmi Joshua, mposht rusin Povetkin dhe mbron titujt

Foto: BBC

22 September, 2018 @23:48

Edhe pse Povetkin u tregua kundërshtar më i fortë se që pritej dhe zhvilloi një 'meç' mjaft të mirë, Anthony…

Lexo më shumë  →

BOTËRORI NË XHUDO

Përfundon kampionati edhe për Norën

22 September, 2018 @14:18

Në garat e repechage, Nora Gjakova nuk arriti t’i revanoshet koreanes Youjeong Kwon, për humbjen e vitit të kaluar. Koreania…

Lexo më shumë  →

BOTËRORI NË XHUDO

Përfundon Botërori për Akilin

IJF

22 September, 2018 @12:22

Një waza-ari dhe një ippon, të fituar pas dy gabimeve, dërguan Zhansay Smagulovin në çerekfinale. Me këtë humbje përfundon Botërori…

Lexo më shumë  →

BOTËRORI NË XHUDO

Akil Gjakova në rrethin e katërt

22 September, 2018 @11:35

Akil Gjakova dominoi luftën kundër hungarezit Miklos Ungvari, por iu nevojit pika e artë për të kaluar tutje. Hungarezi, numër…

Lexo më shumë  →

BOTËRORI NË XHUDO

Eliminohet Nora

22 September, 2018 @11:25

Nora Gjakova është mposhtur me një waza-ari nga kanadezja Christa Deguchi duke humbur në çerekfinale. Norës i mbeten shanset që…

Lexo më shumë  →

BOTËRORI NË XHUDO

Nora në çerekfinale

IJF

22 September, 2018 @10:57

Ndonëse e nisi me dy gabime, e shtyrë jashtë nga përvoja e francezes Priscilla Gneto, Nora Gjakova u kthye në…

Lexo më shumë  →

BOTËRORI NË XHUDO

Akili vazhdon me lehtësi

IJF

22 September, 2018 @10:20

As 90 sekonda nuk iu nevojiten Akili të kalojë në rrethin e tretë të Kampionatit Botëror në xhudo. Ai me…

Lexo më shumë  →

BOTËRORI NË XHUDO

Nora kalon tutje

Arkiv

22 September, 2018 @10:12

Një waza-ari i mjaftoi Nora Gjakovës të kalon në rrethin e tretë të Kampionatit Botëror në xhudo. Kosovarja, numër tre…

Lexo më shumë  →

BOTËRORI NË XHUDO

Eliminohet Distria

IJF (C)

20 September, 2018 @11:53

Distria Krasniqi është eliminuar në rundin e dytë të Kampionatit Botëror në xhudo nga ukrainasja Daria Bilodid. Ishte një waza-ari…

Lexo më shumë  →

SOFIA 2018

Shpat Zeka nënkampion i Evropës

15 September, 2018 @15:54

Xhudisti pejan, Shpat Zeka, para pak çastesh edhe zyrtarisht është bërë nënkampion i Evropës në moshën nën 21 vjeçare. Ai…

Lexo më shumë  →

XHUDO

Përfundon Evropiani për Erzën

13 September, 2018 @14:05

Xhudoka nga Kosova, Erza Muminoviq është eliminuar në rrethin preliminar në kategorinë -44kg, në Kampionatin Evropian për Juniorë në Xhudo,…

Lexo më shumë  →

MOTOÇIKLIZËM

Aksidenti i kushton shtrenjtë Fenatit

11 September, 2018 @11:25

Motoçiklisti italian, Romano Fenati, ishte përjashtuar nga gara, para se të suspendohet për dy gara, pasi të dielën në San…

Lexo më shumë  →

AUTOMOBILIZËM

Auto Sllallom Gjakova - rezultatet e garës

Foto: FASK

10 September, 2018 @15:23

Fitues i garës së tretë në disiplinën e auto sllallomit në Kampionatin e Kosovës është Bujar Gola, anëtar i Auto…

Lexo më shumë  →

MOTOGP

Dovi triumfon në San Marino

9 September, 2018 @14:49

Pas anulimit të garës në Britani të Madhe për shkak motit të keq, motoçiklistët më të shpejtë të planetit vazhduan…

Lexo më shumë  →

HENDBOLL

Besa Famgas fiton në EHF Cup

Foto: KHBesa/fb

8 September, 2018 @20:53

Kundërsulmet dhe golat nga 9 metërshi ishin arma kryesore e kampionëve aktual të Kosovës në fitoren e tyre ndaj BSB…

Lexo më shumë  →

BUENOS AIRES 2018

Pesëshja për debutim të Kosovës

Fotot: buenosaires2018/OfficialPage

31 August, 2018 @12:44

Kosova do të jetë pjesëmarrëse e Lojërave Olimpike të të Rinjve për herë të parë. Përmes një grupi të vogël…

Lexo më shumë  →

AUTO SPORTS

Gara “Kulla 2018” zgjon interesim

Foto: FASK

30 August, 2018 @17:32

Federata e Auto Sporteve e Kosovës (FASK) në bashkëpunim me Auto Klubin Eurogoma RT dhe AK Peja Visari i ka…

Lexo më shumë  →

TOKYO 2020

10-12 sportistë përfaqësojnë Kosovën në Tokyo 2020

30 August, 2018 @15:47

Pas debutimit me medalje të artë nga Majlinda Kelmendi në Olimpiadën e Rios, numri i sportistëve kosovarë për Olimpiadën e…

Lexo më shumë  →

XHUDO

Loriana me një fitore në Budapest

12 August, 2018 @22:09

Loriana Kuka ka shënuar vetëm një fitore në Grand Prix e Budapestit, për t’u eliminuar në rrethin e dytë. Japonezja…

Lexo më shumë  →

ATLETIKË

Gega vetëm e katërta në Berlin

Arkiva

12 August, 2018 @22:03

Nënkampionia e Evropës nga Amsterdami, Luiza Gega, nuk arriti të përsërit suksesin e dy viteve më parë. Atletja shqiptare përfundoi…

Lexo më shumë  →

MOTO GP

Lorenzo fiton në Austri

12 August, 2018 @21:48

Jorge Lorenzo shënoi fitoren e parë në karrierë në Austri, duke triumfuar në kategorinë MotoGP para bashkëvendësit Marc Marquez. Kampioni…

Lexo më shumë  →

XHUDO

Distria e bronztë në Budapest

Arkiva

10 August, 2018 @17:51

Distria Krasniqi ka marrë medaljen e bronztë në Grand Prix e xhudos në Budapest. Xhudoka kosovare u eliminua nga kampionia…

Lexo më shumë  →

ATLETIKË

Musa Hajdari përfundon Evropianin

9 August, 2018 @12:56

Atleti ynë, Musa Hajdari ka përfunduar i tridhjeti në mesin e tridhjetetre atletëve në kualifikimet në vrapim 800m në Kampionatin…

Lexo më shumë  →

Evropiani i atletikës

Polonia e nis me të arta

7 August, 2018 @22:00

Polakët fituan të artën dhe të argjendtën në shtytjen e gjyles dhe hedhjen e çekanit. Tek finalja e parë e…

Lexo më shumë  →

MotoGP

Ducati dominon në Çeki

5 August, 2018 @15:03

Andrea Dovizioso ka shënuar fitoren e parë në Çeki duke përfunduar garën i pari, para kolegut të tij nga Ducati…

Lexo më shumë  →

PROJEKT I RI SPORTIV

Nis kampionati evropian

Foto: Getty via dw.com

4 August, 2018 @9:00

Për herë të parë, ndoshta në tentim për të konkurruar Lojërat Evropiane, këtë gusht organizohet Kampionati Evropian i ‘centralizuar’. Është…

Lexo më shumë  →

TOUR DE FRANCE

Përmbledhja e Tour’it dhe kërcënimi i ekipit

4 August, 2018 @8:49

Sikur nuk mjaftuan limitet që bënë në këtë edicion të Tour de France, David Lappartient – presidenti i Federatës Ndërkombëtare…

Lexo më shumë  →

ZAGREB GRAND PRIX 2018

Akil Gjakova merr të artën në Kroaci

28 July, 2018 @17:57

Pasi që në gjysmëfinale të garës deri në 73 kilogramë, të Grand Prixit të xhudos që po zhvillohet në Zagreb,…

Lexo më shumë  →

TDF2018

Kronometri nuk i mjafton Dumoulinit

28 July, 2018 @17:09

Tom Dumoulin ka fituar garën e kronometrit, dhe etapën e tij të parë në këtë edicion të Tour de France.…

Lexo më shumë  →

TDF2018

E para për Primoz Roglic

27 July, 2018 @20:43

Primoz Roglic nga Sllovenia ka përfunduar i pari etapën e fundit malore në këtë edicion të Tour de France. I…

Lexo më shumë  →

TDF2018

Quintana i pari në Pireneje

25 July, 2018 @20:18

Kolumbiani Nairo Quintana ka fituar etapën e parë në Pireneje. Ai fitoi etapën e shtatëmbëdhjetë prej 65 kilometrave e cila…

Lexo më shumë  →