Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FITOJNË SERINÊ FINALE

Vajzat e Vëllaznimit festojnë arritjen në Superligë!

Foto: KVFVëllaznimi/ fb

Vajzat e Vëllaznimit festojnë arritjen në Superligë!


24 March, 2024 @15:24

Në mbrëmjen e së shtunës, vajzat gjakovare të ekipit të KVF Vëllaznimi kanë festuar, derisa ekipi i tyre me një ecuri perfekte përgjatë stinorit — 13 fitore në 13 ndeshje, ka siguruar Superligën B për stinorin e ardhshëm të garave.

Në përballjen e fundit, që ishte sa për të kryer stinorin në mënyrë perfekte, vajzat kuqezi fituan KVF Pejën me rezultat 3-1 në sete dhe kështu ekipi i drejtuar nga Blendi Haxhikadrija mbylli stinorin me bilanc 13-0 për tu ngritur në rang më të lartë të garave.


 
Të gjitha lajmet nga Të tjera