SHANGHAI MASTERS 2018

Kur luhet finalja Coric-Djokovic?

13 October, 2018 @17:18

Dueli final i edicionit 2018 të Shanghai Masters luhet të dielën, më 14 tetor, me fillim prej orës 10:30. …

Lexo më shumë  →

SHANGHAI MASTERS 2018

Kroati Coric rrënon Federerin

13 October, 2018 @16:49

Tenisti i ri kroat, Borna Coric, ka shënuar fitoren më të madhe të tij në karrierë, duke e mposhtur sot…

Lexo më shumë  →

SHANGHAI MASTERS

Federer në gj’finale të Shanghai Masters

12 October, 2018 @17:32

Mbrojtësi i titullit dhe bartësi i turneut, Roger Federer, ka mposhtur japonezin Kei Nishikori në një çerekfinale të fortë, për…

Lexo më shumë  →

US OPEN

Djokovic triumfon në US Open, i 14-ti Grand Slam

Foto: BBC

10 September, 2018 @12:36

Novak Djokovic është fitues i US Open. Në finalen e luajtur mbrëmë në New York, Nole triumfoi ndaj argjentinasit Juan…

Lexo më shumë  →

US OPEN

Serena ‘jashtë kontrollit’, Osaka shkruan historinë!

Foto: Eurosport

9 September, 2018 @13:13

Tashmë edhe Japonia ka Grand Slam të fituar! Është teniserja Naomi Osaka ajo që ka arritur t'ia sjellë shtetit të…

Lexo më shumë  →

TENNIS STORY

Revolucion tenisi në Challenger Tour

REUTERS/Arkiv

4 August, 2018 @9:10

Dyshimet për manipulime me baste të ndeshjeve të rangut të ultë të garave, më saktë të nivelit të dytë –…

Lexo më shumë  →

WIMBLEDON 2018

Djokovic pa probleme fiton Wimbeldonin

Fotot: via Eurosport

15 July, 2018 @21:51

Tenisti serb, Novak Djokovic, ka fituar Grand Slamin e 13-të në karrierë ndërsa sot në finale të ëimbledonit ka kaluar…

Lexo më shumë  →

WIMBLEDON 2018

Djokovic arrin finalen, mposht Nadalin

Fotot: wimbledon.com

14 July, 2018 @22:14

Tenisti serb, Novak Djokovic, ka arritur finalen e Wimbledonit te meshkujt, pasi që sot mposhti spanjollin Rafael Nadal në gjysmëfinale,…

Lexo më shumë  →

WIMBLEDON 2018

Kerber ndal Serenën në finale

14 July, 2018 @21:42

Tenistja gjermane, Angelique Kerber, ka ndalë Serena Williamsin në finale të Wimbledonit sot, duke e mposhtur atë 6-3, 6-3 me…

Lexo më shumë  →

WIMBLEDON 2018

Nesër gjysmëfinalet

Foto: wimbledon.com

12 July, 2018 @22:01

Pas fitoreve të shënuara në përballjet çerekfinale, 4 tenistët e mbetur në garë për titullin e Grand Slamit të tretë…

Lexo më shumë  →

WIMBLEDON 2018

Williams dhe Kerber arrijnë finalen

Foto: via SI/ tw

12 July, 2018 @18:04

Tenistja gjermane, Angelique Kerber, ka siguruar finalen e Wimbledonit me fitore në dy sete ndaj Jelena Ostapenkos 6-3, 6-3. Bartësja…

Lexo më shumë  →

WIMBLEDON 2018

Nadal senzacional, kalon në çerekfinale

Foto: wimbledon.com

9 July, 2018 @22:52

Tenisti spanjoll, Rafael Nadal, nuk ka të ndalur. Ai ka qenë i pandalshëm në përballjen ndaj Jiri Veselyt sonte, për…

Lexo më shumë  →

ROLAND GARROS

11 herë, Nadal vazhdon sundimin në RG

Foto: Roland Garros

10 June, 2018 @18:19

Vazhdon dominimi i Rafael Nadalit në Roland Garros! Për të njëmbëdhjetën herë në karrierë, teniseri spanjoll ka arritur ta fitojë…

Lexo më shumë  →

ROLAND GARROS 2018

Grand Slami i parë për rumunen

9 June, 2018 @17:40

Tenistja rumune, Simona Halep, duke fituar setin e dytë dhe të tretë ndaj amerikanes, Sloane Stephens, ka siguruar trofeun e…

Lexo më shumë  →

ROLAND GARROS

Nadal deklason Del Potron, arrin finalen

Foto: Roland Garros

8 June, 2018 @18:17

Numri 1 aktual i Botës së tenisit, Rafael Nadal, me më lehtësi se që pritej ka kaluar në finale të…

Lexo më shumë  →

ROLAND GARROS 2018

Muguruza ‘fshin’ Sharapovën

6 June, 2018 @16:33

Tenistja spanjolle, Garbine Muguruza, ka pasur një performancë fenomenale sot në çerekfinale të French Open, për të mposhtur në dy…

Lexo më shumë  →

ROLAND GARROS

Super Cecchinato, eliminon Djokovicin për gjysmëfinale

Foto: BBC

5 June, 2018 @19:29

Një çerekfinale tejet interesante u zhvillua sot mes italianit Cecchinato dhe serbit Djokovic. Dueli filloi në mënyrë të shkëlqyeshme për…

Lexo më shumë  →

ROLAND GARROS 2018

Del Porto kalon pengesën amerikane

REUTERS/Arkiv

4 June, 2018 @19:13

Tenisti argjentinas, Juan Martin del Potro, ka kaluar në tre sete amerikanin John Isner sot në kuadër të raundit të…

Lexo më shumë  →

ROLAND GARROS 2018

Serena lëshon garën, para duelit të shumëpritur

Foto: rolandgarros/twitter

4 June, 2018 @16:48

Pritej të jetë dueli me interesim më të madh në kategorinë e femrave, por nuk do të zhvillohet. Serena Williams…

Lexo më shumë  →

ROLAND GARROS 2018

Nadal pa probleme në çerekfinale

REUTERS/Arkiv

4 June, 2018 @16:33

Spanjolli Rafael Nadal ka kaluar pa probleme pengesën e radhës në French Opens ot. Ai ka arritur të mposht gjermanin…

Lexo më shumë  →

ROLAND GARROS 2018

Thiem thyen rezistencën e Nishikorit

Foto: RolandGarros.com/ C. Dubreuil

3 June, 2018 @16:26

Tenisti austriak, Dominic Thiem, ka thyer rezistencën e japonezit Kei Nishikori për të siguruar biletën për në çerekfinale të Roland…

Lexo më shumë  →

ROLAND GARROS 2018

Zverev me rikthim të madh, arrin çerekfinalen

Foto: SportsIllustrated/GoogleImages

3 June, 2018 @15:03

Tenisti gjerman, Alex Zverev, ka përmbysur epërsinë prej 2-1 në sete të rusit Karen Khachanov, për të fituar dy të…

Lexo më shumë  →

ROLAND GARROS 2018

Sharapova pa probleme ndaj Pliskovas

Foto: RolandGarros.com/ J. Crosnier

3 June, 2018 @8:56

Tenistja ruse, Maria Sharapova, ka kaluar shumë më letë sesa që u mendua, rivalen e saj Katarina Pliskova. Në dy…

Lexo më shumë  →

ROLAND GARROS 2018

Nadal lodhet në tie-break, por kalon

Foto: RolandGarros/fb

29 May, 2018 @16:38

Tenisti spanjoll, Rafael Nadal, ka mbrojtur katër set-pointa për të mposhtur Simone Bolellin në xhiron e parë të French Openit,…

Lexo më shumë  →

ROLAND GARROS 2018 - ROUND I

Wawrinka s’kalon raundin e parë

Foto: www.rolandgarros.com

28 May, 2018 @19:12

Befasi që në xhiron e parë të Roland Garrosit. Zvicerani Stanislas WaWrinka nuk ka arritur t'i bëj ballë Guillermo Garcia-Lopezit…

Lexo më shumë  →

ATP RANKINGS

Federer përsëri Nr 1

14 May, 2018 @15:02

Roger Federer i është kthyer kreut të renditjes botërore në tenis, pasi që ATP publikoi sot renditjet e reja. Zvicerani…

Lexo më shumë  →

FED CUP

Kosova mposht Madagaskarin në Fed Cup

Foto: Tennis Kosova

16 April, 2018 @18:14

Në kuadër të turneut të tenisit Fed Cup që po mbahet në Tunizi, vajzat që po e përfaqësojnë Kosovën në…

Lexo më shumë  →

TENIS

5 gjyqtarë nga Kosova në Davis dhe Fed Cup

21 February, 2018 @17:47

5 gjyqtarë nga Kosova do të marrin pjesë në dy turne ndërkombëtarë të tenisit. Arzen Rifati, Fatmir Kabashi, Rifat Kasapolli,…

Lexo më shumë  →

ROTTERDAM OPEN

Legjenda triumfoi edhe në Rotterdam

19 February, 2018 @22:20

Njëzetë-herë kampioni i Grand Slam-eve dhe njeriu që ka arritur të bëhet numri një i botës më në moshë në…

Lexo më shumë  →

KOLUMNE

Roger Federer, i pa-moshë

8 February, 2018 @12:15

Me të 37-at, Federeri i bën ballë edhe temperaturës, edhe operacioneve, edhe lojtarëve përgjysmë më të rinj se ai. Kur…

Lexo më shumë  →

ATP RENDITJA PAS AUSTRALIAN OPEN'18

‘Pleqtë’ në krye të ATP listës

Hyeon Chung, pas Australian Openit mbresëlënës ngritet për 29 pozita dhe arrin pozitën 29 në ATP renditje/ Foto: auspoen official

29 January, 2018 @14:05

Përkundër se gjeneratat ndërruan dhe të rinjtë po mundohen, ende në krye të listës së ATP-së po dominojnë legjendat e…

Lexo më shumë  →

AUSTRALIAN OPEN

PeRFect20n!

28 January, 2018 @12:41

30 finale dhe 20 tituj të fituar në Grand Slams! Këto janë shifrat fantastike të zvicranit Roger Federer pas…

Lexo më shumë  →

AUSTRALIAN OPEN

Wozniacki triumfon, i pari Grand Slam në karrierë

27 January, 2018 @13:48

Pas 12 viteve e gjysmë pritje, Caroline Wozniacki e ka fituar Grand Slam-in e parë në karrierë. Teniserja daneze e…

Lexo më shumë  →

AUSTRALIAN OPEN

Federer në finale, e 30-ta herë

Foto: Australian Open

26 January, 2018 @10:46

Nuk është luajtur deri në fund gjysmëfinalja e dytë e Australian Open. Roger Federer dhe Hyeon Chung u përballën mes…

Lexo më shumë  →

AUSOPEN 2018/ MEN'S SEMIFINAL

Kroati arrin për herë të parë në finale të Aus’ Open

Marin Cilic (29 vj.)

25 January, 2018 @12:21

Tenisti kroat me përvojë, Marin Cilic, ka arritur në finale të Australian Openit. Ai ka mposhtur sot britanikun e ri,…

Lexo më shumë  →

AUSOPEN '18/ WOMAN'S SEMIFINAL

Halep arrin finalen pas maratonës

Simone Halep, pas fitores sot/ Foto: Eurosport

25 January, 2018 @9:35

Tenistja rumune, Simona Halep, ka arritur të futet në finale të Grand Slamit të parë të vitit 2018, duke e…

Lexo më shumë  →

AUSTRALIAN OPEN

Federer pa probleme në gjysmëfinale

Foto: BBC

24 January, 2018 @12:46

Pa shumë probleme, Roger Federer ka arritur të kalojë në gjysmëfinale të Australian Open. Teniseri zvicran e mposhti 3-0 në…

Lexo më shumë  →

AUSTRALIAN OPEN

Nadal ndalet nga lëndimi, Cilic në gjysmëfinale

23 January, 2018 @13:24

Rikthehen lëndimet te teniseri numër 1 në Botë. Rafael Nadal, që gjatë gjithë karrierës ka pasur probleme të shumta me…

Lexo më shumë  →

AUSTRALIAN OPEN

Befason Chung, eliminon Djokovicin

Foto: The Telegraph

22 January, 2018 @12:45

Pasi e eliminoi Zverevin në 1/16 e finales, koreani Chung ka zhvilluar edhe një super paraqitje në 1/8 e finales…

Lexo më shumë  →

AUSTRALIAN OPEN

Murray tërhiqet nga Australian Open

4 January, 2018 @10:48

Për shkak të problemeve të vazhdueshme me lëndimin në ije, Andy Murray ka vendosur të tërhiqet nga pjesëmarrja në 'Australian…

Lexo më shumë  →

TENIS LEGENDS

In memoriam: Jana Novotna

20 November, 2017 @15:06

Tenistja legjendare e Çekisë, Jana Novotna, ka ndërruar jetë në moshën 49 vjeçare dje. Kampionja e vitit 1988 në Wimbledon,…

Lexo më shumë  →