Tabelat dhe Rezultatet

ROLAND GARROS

Carlos Alcaraz fitues i Roland Garrosit, i treti Grand Slam në karrierë

8 June, 2024 @18:45

I treti Grand Slam i fituar për spanjollin Carlos Alcaraz! Alcaraz sot triumfoi në Roland Garros në Paris dhe u…

Lexo më shumë  →

WTA 125K ME REFER NGA KOSOVA!

Referi kosovar ndanë drejtësinë në WTA 125K

Tenis

Referi kosovar ndanë drejtësinë në WTA 125K

27/03/24 @ 15:13

DAVIS CUP 2023 - GROUP IV

Arritje historike! Kosova fiton playoffin dhe kalon një grup më lartë

Tenis

Arritje historike! Kosova fiton playoffin dhe kalon një grup më lartë

30/07/23 @ 17:07

TENIS

Blearta Ukëhaxhaj përzgjedhet gjyqtare në ITF World Juniors Tour Finals 14&U!

Tenis

Blearta Ukëhaxhaj përzgjedhet gjyqtare në ITF World Juniors Tour Finals 14&U!

19/07/23 @ 07:17

WIMBLEDON

Super Carlos Alcaraz, shkollon Djokovicin dhe fiton Wimbledonin

Tenis

Super Carlos Alcaraz, shkollon Djokovicin dhe fiton Wimbledonin

16/07/23 @ 20:01

KONFIRMOHET

Nadal nuk do të merr pjesë në Roland-Garros

Tenis

Nadal nuk do të merr pjesë në Roland-Garros

18/05/23 @ 16:20

FITORE PËR MBIJETESË

Kosova mbetet në Grupin II të BJK Cup

Tenis

Kosova mbetet në Grupin II të BJK Cup

15/04/23 @ 00:02

BILLIE JEAN KING CUP - DITA 3

Erdhi fitorja e parë e Kosovës në Billie Jean Cup

Tenis

Erdhi fitorja e parë e Kosovës në Billie Jean Cup

13/04/23 @ 10:30

BILLIE JEAN KING CUP - DITA 2

Kosova mposhtet edhe nga Estonia

Tenis

Kosova mposhtet edhe nga Estonia

12/04/23 @ 02:25

BILLIE JEAN KING CUP

Në ditën e parë, Kosova mposhtet nga Lituania

Tenis

Në ditën e parë, Kosova mposhtet nga Lituania

11/04/23 @ 11:09

NGA TENISI KOSOVAR

Kosova kryesues, Ukëhaxhaj e Nallbani anëtar në KR të FTK-së

Tenis

Kosova kryesues, Ukëhaxhaj e Nallbani anëtar në KR të FTK-së

15/03/23 @ 11:38

NË PRISHTINË

KT Diellix njofton për vjedhje dhe dëmtime në terrenin e tenisit

Tenis

KT Diellix njofton për vjedhje dhe dëmtime në terrenin e tenisit

19/10/22 @ 11:42

EDHE NJË TURNE DHE...

Pensionohet legjenda Roger Federer

Tenis

Pensionohet legjenda Roger Federer

15/09/22 @ 15:37

TURNEU

Referë nga Kosova në BJ King Cup

Tenis

Referë nga Kosova në BJ King Cup

05/06/22 @ 13:27

WIMBLEDON 2022

Tenistët rus jashtë Wimbledonit

Tenis

Tenistët rus jashtë Wimbledonit

20/04/22 @ 16:03

TENIS

Vesa Gjinaj kalon xhiron e parë në ITF World Tennis Tour Juniors

Tenis

Vesa Gjinaj kalon xhiron e parë në ITF World Tennis Tour Juniors

22/03/22 @ 08:51

ANALIZË

ZEMRA E DEMIT

Tenis/Analiza

ZEMRA E DEMIT

31/01/22 @ 10:28

AUSTRALIAN OPEN

Spektakël në Melbourne, Nadal fitues i Australian Open 2022!

Tenis

Spektakël në Melbourne, Nadal fitues i Australian Open 2022!

30/01/22 @ 15:15

AUSTRALIAN OPEN

Pa e humbur asnjë set, Ashleigh Barty fituese e Australian Open 2022!

Tenis

Pa e humbur asnjë set, Ashleigh Barty fituese e Australian Open 2022!

29/01/22 @ 11:14

TENIS

Vesa Gjinaj shënon fitoren e parë në ITF WORLD TOUR

Tenis

Vesa Gjinaj shënon fitoren e parë në ITF WORLD TOUR

28/01/22 @ 17:43

AUSTRALIAN OPEN

Medvedev s’lejon befasi, shkon në finale të Australian Open

Tenis

Medvedev s’lejon befasi, shkon në finale të Australian Open

28/01/22 @ 12:21

AUSTRALIAN OPEN

Nadal në finale, për Grand Slam-in numër 21

Tenis

Nadal në finale, për Grand Slam-in numër 21

28/01/22 @ 08:51

AUSTRALIAN OPEN

Befasi në Australian Open, Swiatek eliminohet nga Collins

Tenis

Befasi në Australian Open, Swiatek eliminohet nga Collins

27/01/22 @ 12:40

AUSTRALIAN OPEN

Barty lehtësisht ndaj Keys, shkon në finale

Tenis

Barty lehtësisht ndaj Keys, shkon në finale

27/01/22 @ 11:15

AUSTRALIAN OPEN

Përmbysje fantastike, Medvedev arrin gjysmëfinalen

Tenis

Përmbysje fantastike, Medvedev arrin gjysmëfinalen

26/01/22 @ 14:29

AUSTRALIAN OPEN

Tsitsipas pa probleme ndaj Sinner, kalon në gjysmëfinale

Tenis

Tsitsipas pa probleme ndaj Sinner, kalon në gjysmëfinale

26/01/22 @ 08:46

AUSTRALIAN OPEN

Berrettini kalon në gjysmëfinale, aty e pret Nadali

Tenis

Berrettini kalon në gjysmëfinale, aty e pret Nadali

25/01/22 @ 14:43

AUSTRALIAN OPEN

Përvoja e bën të veten, Nadal eliminon kanadezin Shapovalov

Tenis

Përvoja e bën të veten, Nadal eliminon kanadezin Shapovalov

25/01/22 @ 08:38

AUSTRALIAN OPEN

Përfundon drama, Djokovic largohet nga Australia

Tenis

Përfundon drama, Djokovic largohet nga Australia

16/01/22 @ 08:58

AUSTRALIAN OPEN 2022

Australia anulon vizën e Djokovicit

Tenis

Australia anulon vizën e Djokovicit

14/01/22 @ 10:40

TENIS

Arlinda Rushiti vazhdon sukseset, mposhtë teniseren nga TOP 300 WTA

Tenis

Arlinda Rushiti vazhdon sukseset, mposhtë teniseren nga TOP 300 WTA

12/01/22 @ 19:16

AUSTRALIAN OPEN 2022

Përcaktohen bartësit e Australian Open 2022

Tenis

Përcaktohen bartësit e Australian Open 2022

12/01/22 @ 11:12

MEDIA TALK

Novak Djokovic me PCR test të manipuluar?!

Tenis

Novak Djokovic me PCR test të manipuluar?!

11/01/22 @ 20:00

SUKSES I RADHËS

Arlinda Rushiti finaliste në ITF WorldTennisTour

Tenis

Arlinda Rushiti finaliste në ITF WorldTennisTour

10/01/22 @ 14:38

NGA CEREMONIA

Aja Broqi e Meldin Mustafi, tenistët më të mirë të vitit 2021

Tenis

Aja Broqi e Meldin Mustafi, tenistët më të mirë të vitit 2021

10/01/22 @ 12:05

US OPEN 2021

Medvedev fantastik në finale, mposht Djokovicin

Tenis

Medvedev fantastik në finale, mposht Djokovicin

13/09/21 @ 00:45

US OPEN 2021

Emma Raducanu i sjell Britanisë triumf pas 44 vitesh

Tenis

Emma Raducanu i sjell Britanisë triumf pas 44 vitesh

12/09/21 @ 00:58

TENIS

Kosova Open 2021, turneu i nivelit ITF mbahet në Pejë

Tenis

Kosova Open 2021, turneu i nivelit ITF mbahet në Pejë

06/09/21 @ 11:37

ITF JUNIOR

Vesa Gjinaj kampione, fiton në finale 2-1

Tenis

Vesa Gjinaj kampione, fiton në finale 2-1

15/08/21 @ 13:08

TENIS

Vesa Gjinaj në finale

Tenis

Vesa Gjinaj në finale

14/08/21 @ 16:53

TENIS

Në fundjavë organizohet turneu “Sporek Juniors 2021”

Tenis

Në fundjavë organizohet turneu “Sporek Juniors 2021”

18/05/21 @ 10:52