Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

AUSTRALIAN OPEN

Barty lehtësisht ndaj Keys, shkon në finale

Foto: Australian Open

Barty lehtësisht ndaj Keys, shkon në finale


27 January, 2022 @11:15

Tenistja numër 1 në botë dhe favoritja për ta fituar këtë Grand Slam të Australian Open, australianja Ashleigh Barty, në mëngjesin e sotëm e ka arritur finalen e turneut në fjalë.

Barty lehtësisht triumfoi ndaj amerikanes Madison Keys në gjysmëfinale, për të kaluar kështu në finale.

Seti i parë u mbyll 6-1, e i dyti më pas 6-3 dhe kështu Barty e siguroi finalen.

Në finale Barty do të përballet me fituesin e duelit Collins vs. Swiatek, duel i cili zhvillohet gjithashtu sot.


GJYSMËFINALET FANTASTIKE

Të premten, super-duelet e evropianit

FHK Superliga

Të premten, super-duelet e evropianit

27/01/22 @ 00:51

AUSTRALIAN OPEN

Përmbysje fantastike, Medvedev arrin gjysmëfinalen

Tenis

Përmbysje fantastike, Medvedev arrin gjysmëfinalen

26/01/22 @ 14:29

AUSTRALIAN OPEN

Tsitsipas pa probleme ndaj Sinner, kalon në gjysmëfinale

Tenis

Tsitsipas pa probleme ndaj Sinner, kalon në gjysmëfinale

26/01/22 @ 08:46

AUSTRALIAN OPEN

Berrettini kalon në gjysmëfinale, aty e pret Nadali

Tenis

Berrettini kalon në gjysmëfinale, aty e pret Nadali

25/01/22 @ 14:43

AUSTRALIAN OPEN

Përvoja e bën të veten, Nadal eliminon kanadezin Shapovalov

Tenis

Përvoja e bën të veten, Nadal eliminon kanadezin Shapovalov

25/01/22 @ 08:38

NGA ASAMBLEJA BALLKANIKE E VOLEJBOLLIT

3 organizime ndërkombëtare të volejbollit nga FVK

Të tjera

3 organizime ndërkombëtare të volejbollit nga FVK

24/01/22 @ 14:34

AUSTRALIAN OPEN

Përmbysje fantastike, Medvedev arrin gjysmëfinalen

Tenis

Përmbysje fantastike, Medvedev arrin gjysmëfinalen

26/01/22 @ 14:29

AUSTRALIAN OPEN

Tsitsipas pa probleme ndaj Sinner, kalon në gjysmëfinale

Tenis

Tsitsipas pa probleme ndaj Sinner, kalon në gjysmëfinale

26/01/22 @ 08:46

AUSTRALIAN OPEN

Berrettini kalon në gjysmëfinale, aty e pret Nadali

Tenis

Berrettini kalon në gjysmëfinale, aty e pret Nadali

25/01/22 @ 14:43

AUSTRALIAN OPEN

Përvoja e bën të veten, Nadal eliminon kanadezin Shapovalov

Tenis

Përvoja e bën të veten, Nadal eliminon kanadezin Shapovalov

25/01/22 @ 08:38

AUSTRALIAN OPEN

Përfundon drama, Djokovic largohet nga Australia

Tenis

Përfundon drama, Djokovic largohet nga Australia

16/01/22 @ 08:58

AUSTRALIAN OPEN 2022

Australia anulon vizën e Djokovicit

Tenis

Australia anulon vizën e Djokovicit

14/01/22 @ 10:40

TENIS

Arlinda Rushiti vazhdon sukseset, mposhtë teniseren nga TOP 300 WTA

Tenis

Arlinda Rushiti vazhdon sukseset, mposhtë teniseren nga TOP 300 WTA

12/01/22 @ 19:16

AUSTRALIAN OPEN 2022

Përcaktohen bartësit e Australian Open 2022

Tenis

Përcaktohen bartësit e Australian Open 2022

12/01/22 @ 11:12

MEDIA TALK

Novak Djokovic me PCR test të manipuluar?!

Tenis

Novak Djokovic me PCR test të manipuluar?!

11/01/22 @ 20:00

SUKSES I RADHËS

Arlinda Rushiti finaliste në ITF WorldTennisTour

Tenis

Arlinda Rushiti finaliste në ITF WorldTennisTour

10/01/22 @ 14:38


 
Të gjitha lajmet nga Tenis