Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BILLIE JEAN KING CUP - DITA 3

Erdhi fitorja e parë e Kosovës në Billie Jean Cup

Erdhi fitorja e parë e Kosovës në Billie Jean Cup


13 April, 2023 @10:30

Në ditën e tretë të ndeshjeve në Lisbonë, Kosova ka arritur të shënojë fitoren e parë në turneun Billie Jean King Cup, duke e mposhtur Afrikën Jugore në përballje. Pas humbjeve nga Lituania e Estonia, Kosova ka shënuar fitore me rezultat 3-0 në seta ndaj jugafrikaneve, ndërsa tash ka bilansin një fitore e dy humbje pas tri ditëve të para të garës.

Tennis Kosova Woman Team

REZULTATET, KOSOVA - AFRIKA JUGORE:

Adrijana Lekaj - Marilouise Van Zyl, 6-1, 6-4 [2-0]
Arlinda Rushiti - Suzanie Pretorius, 4-6, 6-0, 6-1 [2-1]
Arlinda Rushiti/ Adrijana Lekaj - Naledi Manybue/ Marilouise Van Zyl, 7-5, 2-6, 6-3 [2-1].


 
Të gjitha lajmet nga Tenis