Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TURNEU

Referë nga Kosova në BJ King Cup

Referë nga Kosova në BJ King Cup


5 June, 2022 @13:27

Kosova do të ketë referin e saj të tenisit Tarkan Kosova në turneun e tenisit të femrave Billie Jean King Cup, që mbahet në Ulqin të Malit të Zi.

Kosova ka thënë se është ftesa e radhës që po merr për turne ndërkombëtare të tenisit dhe tashmë pritet që të jetë pjesë edhe turneut pasues Davis Cup.

Në Ulqin prej datës 7 deri në 11 mbahet Kampionati Botëror i femrave ndërsa Kosova do të jetë e përfaqësuar nga referë anësor, katër në total.


 
Të gjitha lajmet nga Tenis