Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TENIS

Blearta Ukëhaxhaj përzgjedhet gjyqtare në ITF World Juniors Tour Finals 14&U!

Foto: Kosovo Tennis Federation

Blearta Ukëhaxhaj përzgjedhet gjyqtare në ITF World Juniors Tour Finals 14&U!


19 July, 2023 @7:17

Trajnerja kosovare, Blearta Ukëhaxhaj, është përzgjedhur gjyqtare e karriges për turneun ITF World Juniors Tour Finals 14&U!

Në mesin e 12 referevë të përzgjedhur në Evropë nga ITF si gjyqtarë te karriges në “ITF World Junior Tour Finals 14&U” është edhe Blearta Ukëhaxhaj, që do të drejtojë ndeshje mes datave 7-12 gusht. Gara do të mbahet në shtetin e Çekisë.

Garues në këtë turne do të jenë 8 shtete të ndryshme në të dyja kategoritë.


 
Të gjitha lajmet nga Tenis