Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

AUSTRALIAN OPEN

Përfundon drama, Djokovic largohet nga Australia

Përfundon drama, Djokovic largohet nga Australia


16 January, 2022 @8:58

Më në fund ka përfunduar drama!

Tenisti Djokovic përfundimisht do të largohet nga Australia, pasi që ankesa e tij e fundit zyrtare është refuzuar unanimisht nga Gjykata Federale dhe rrjedhimisht ai është detyruar të largohet nga Australia.

Kështu, ai nuk do të marrë pjesë në Grand Slam-in Australian Open, i cili fillon nesër.

Vendimin e gjykatës e ka pranuar edhe Djokovic, i cili me një letër të shkruar ka konfirmuar që do të largohet nga Australia.


 
Të gjitha lajmet nga Tenis