Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TENIS

Vesa Gjinaj shënon fitoren e parë në ITF WORLD TOUR

Foto: Kosovo Tennis Federation

Vesa Gjinaj shënon fitoren e parë në ITF WORLD TOUR


28 January, 2022 @17:43

Tenistja nga Kosova, Vesa Gjinaj, sot ka shënuar fitoren e parë në ITF World Tour Tennis Antalya W15.

Vesa, teniste 17-vjeçare, sot triumfoi ndaj ruses Yana Karpovich 2-1 në sete.

Kjo është paraqitja dhe njëkohësisht fitorja e parë e Vesës në një turne të nivelit botëror, e kjo fitore Kosovës i sjellë pikët e para në ITF World Tennis Ranking.


 
Të gjitha lajmet nga Tenis