Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

WIMBLEDON 2022

Tenistët rus jashtë Wimbledonit

Tenistët rus jashtë Wimbledonit


20 April, 2022 @16:03

Sipas raporteve të mediave të ndryshme britanike sot, Wimbledon është gati të ndalojë edhe zyrtarisht pjesëmarrjen e tenistëve rus në garën e këtij viti!

Prej tenistëve më të njohur që nuk do të mund të marrin pjesë në njërën ndër garat më prestigjioze në botën e tenisit janë Daniil Medvedev, Andrey Rublev, Anastasia Pavlychenkova dhe Daria Kasatkina.

Federata Botërore e Tenisit (ITF) veçse ka ndaluar pjesëmarrjen e Bjellorusisë dhe Rusisë në Davis Cup dhe Billie Jean King Cup.


 
Të gjitha lajmet nga Tenis