Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TENIS

Vesa Gjinaj kalon xhiron e parë në ITF World Tennis Tour Juniors

Foto: Kosova Tennis Federation

Vesa Gjinaj kalon xhiron e parë në ITF World Tennis Tour Juniors


22 March, 2022 @8:51

Vazhdojnë sukseset e tenistes kosovare Vesa Gjinaj.

Siç njofton Federata e Tenisit e Kosovës, Gjinaj ka kaluar xhiruan e parë në ITF World Tennis Tour Juniors J1, që po mbahet në San Diego të SHBA-ve.

Vesa ka shënuar fitore kundër tenistes Kaitlyn Rolls nga SHBA-të me rezultat 2-1 në sete (1-6, 6-4, 6-3), për të kaluar kështu në raundin tjetër të garës.


 
Të gjitha lajmet nga Tenis