Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BOKS

Donjeta Sadiku dhe trajnerja e saj pranojnë shpërblimin pas medaljes

Fotot: MKRS

Donjeta Sadiku dhe trajnerja e saj pranojnë shpërblimin pas medaljes


26 October, 2022 @20:35

Boksierja e Kosovës, Donjeta Sadiku, pas arritjes së rezultatit historik në Kampionatin Evropian në Budvë të Malit të Zi dhe marrjes së medaljes së bronztë aty, ka pranuar sot shpërblimin që jep shteti i Kosovës sipas rregullores për shpërblimin e sportistëve që arrijnë rezultat kulmore në gara ndërkombëtare.

Kështu, Donjeta Sadiku ka marrë shpërblimin prej 8 mijë eurove për medaljen e bronztë të fituar në KE, ndërsa trajnerja e saj Marjola Sallauka ka pranuar 4 mijë euro me këtë rast.

Donjeta Sadiku

Kjo është medalja e radhës që e ka marrë Donjeta, e cila muaj më parë mori medalje edhe në Kampionatin Botëror.


 
Të gjitha lajmet nga Të tjera