Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BODYBUILDING

Kushtrim Bajraktaraj kampion Evrope, Krasniqi nënkampion

Foto: KOK

Kushtrim Bajraktaraj kampion Evrope, Krasniqi nënkampion


Teksti: KOK

8 May, 2023 @15:50

Kushtrim Bajraktaraj është shpallur kampion i Evropës në kategorinë -85 kg të Kampionatit Evropian, që u mbajt në Santa Sussana të Spanjës.

Sukses të madh arriti edhe Betim Krasniqi, që u shpall nënkampion, në kategorinë -75 kg.

Pranë medaljes ishin edhe Flamur Rexhaj, që doli i katërti në -100 kg, ndërsa Granit Kuleta i gjashti në -95 kg.

KOK ka përgëzuar suksesin e garuesve tanë të bodybuildingut dhe Federatës së Bodybuildingut dhe Fitnessit të Kosovës.


 
Të gjitha lajmet nga Të tjera