Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BOKS

Ndërron jetë Xhevdet Peci

Ndërron jetë Xhevdet Peci


9 May, 2022 @20:10

Sot në SHBA ka ndërruar jetë legjenda e boksit të Kosovës, mitrovicasi Xhevdet Peci, i lindur në vitin 1955.

Nën urdhërat e trajnerit Lah Nimani, Xhevdet Peci me klubin e boksit Prishtina ishte shpallur 5 herë kampion i ish-Jugosllavisë.

Ndërkohë, gjatë karrierës së tij së vonshme, Peci ka qenë edhe përzgjedhës i përfaqësueses së Kosovës në boks.


 
Të gjitha lajmet nga Të tjera