Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet
{embed="/menu"}

LAURO FAZLIU

Fazliu fiton në repesazh, tani një hap larg të bronztës

Fazliu fiton në repesazh, tani një hap larg të bronztës


17 April, 2021 @15:04

Laura Fazliu është vetëm një hap larg medaljes së bronztë në Kampionatin Evropian për kategorinë deri në 63 kg.

Xhudistja jonë fitoi me Ippon në ndeshjen e repesazhit përballë italiane, Maria Centracchio, e cila u ndëshkua me tri penallti.

Në ndeshjen vendimtare për medaljen e bronztë Fazliu do të përballet me holandezen, Sanne Vermeer.


 
Të gjitha lajmet nga Xhudo