Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GRAND SLAM @ TBILISI

Distria e Nora - të argjendta në Tbilisi, kapin edhe pikë olimpike

Distria e Nora - të argjendta në Tbilisi, kapin edhe pikë olimpike


24 March, 2023 @17:33

Dy të artat e Kosovës nga Olimpiada e Tokios, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, kanë marrë medaljet e argjendta në Grand Slamin e Tbilisit sot, derisa pas të gjitha luftërave, u mposhtën në finale për të siguruar nga 700 pikë olimpike secila si dhe medalje të argjendtë.

Distria në finale u mposht nga uzbekja Diyora Keldiyorova në finalen e kategorisë deri në 52 kilogramë. Ndërsa Nora pasi mposhti të gjitha kundërshtaret në finale u ndalë nga serbja Marica Perisic.

Xhudistet tona edhe njëherë treguan se janë në formë të lartë, ndërsa sipas komentit të trajnerit Driton Kuka, mungesa e koncentrimit bëri që ato të humbin finalet. Gjithashtu, Kuka bëri të ditur se ai kishte sygjeruar Distrinë që të mos garonte fare për shkak të një problemi shëndetësor, ndërsa kjo përkundër të gjithave vendosi të garojë dhe të arrijë deri te medalja.

Ndërsa sa i përket Norës, ai ka thënë fitorja ndaj kanadezes Jessica Klimkait në gjysmëfinale si një kundërshtare e fortë ka qenë sinjal se ajo është e gatshme për skenën e madhe, ndërsa sa i përket humbjes së saj në finale që erdhi me vendim referësh, e ka quajtur si “gabim” referësh.


KUPA e KOSOVËS

Prishtina pas penalltive dhe Trepça, kalojnë në gjysmëfinale

FHK Superliga

Prishtina pas penalltive dhe Trepça, kalojnë në gjysmëfinale

23/03/23 @ 23:03

KUPA e KOSOVËS

Besa e Rahoveci sigurojnë gjysmëfinalen

FHK Superliga

Besa e Rahoveci sigurojnë gjysmëfinalen

23/03/23 @ 02:06

NGA TENISI KOSOVAR

Kosova kryesues, Ukëhaxhaj e Nallbani anëtar në KR të FTK-së

Tenis

Kosova kryesues, Ukëhaxhaj e Nallbani anëtar në KR të FTK-së

15/03/23 @ 11:38

SUPERLIGA A

Trepça fiton derbin me Prishtinën dhe stabilizohet në vendin e dytë

FHK Superliga

Trepça fiton derbin me Prishtinën dhe stabilizohet në vendin e dytë

19/03/23 @ 19:03

BOKS

Donjeta Sadiku kushtëzohet me simbole, nuk udhëton në Botërorin e boksit!

Të tjera

Donjeta Sadiku kushtëzohet me simbole, nuk udhëton në Botërorin e boksit!

14/03/23 @ 10:50

BOSHNJAKËT FITOJNË NË PRISHTINË

Mospërvoja ndikoi, Kosova mposhtet nga Bosnja

FHK Superliga

Mospërvoja ndikoi, Kosova mposhtet nga Bosnja

08/03/23 @ 23:43

JUDO - GRAND SLAM - ASTANA

Nora mposhtet në finale, merr të argjendtën

Xhudo

Nora mposhtet në finale, merr të argjendtën

16/06/23 @ 16:17

RENDITJA BOTËRORE

Distria e para në renditjen botërore

Xhudo

Distria e para në renditjen botërore

15/05/23 @ 11:24

BOTËRORI 2023 NË DOHA

Laura Fazliu e shtata në Botëror

Xhudo

Laura Fazliu e shtata në Botëror

10/05/23 @ 16:13

BOTËRORI 2023 NË DOHA

Nora Gjakova, e shtata në Doha

Xhudo

Nora Gjakova, e shtata në Doha

09/05/23 @ 16:32

XHUDO

Kosova organizon Evropianin e xhudos

Xhudo

Kosova organizon Evropianin e xhudos

15/04/23 @ 18:09

GRAND SLAM @ TBILISI

Laura Fazliu fiton të argjendtën në Tbilisi

Xhudo

Laura Fazliu fiton të argjendtën në Tbilisi

25/03/23 @ 14:53

TEL AVIV

Medalje për Ditën e Pavarësisë nga Laura Fazliu

Xhudo

Medalje për Ditën e Pavarësisë nga Laura Fazliu

17/02/23 @ 16:43

EDHE NJË E ARTË

Distria Krasniqi (-52kg) e artë në Grand Slam Paris

Xhudo

Distria Krasniqi (-52kg) e artë në Grand Slam Paris

04/02/23 @ 19:24

KATEGORIA A E FEDERATAVE

Xhudoja në krye të Federatave sportive

Xhudo

Xhudoja në krye të Federatave sportive

31/01/23 @ 15:09

GRAND PRIX @ ALMEIDA - PORTUGAL

Loriana Kuka e bronztë Grand Prix të Portugalisë

Xhudo

Loriana Kuka e bronztë Grand Prix të Portugalisë

29/01/23 @ 20:41


 
Të gjitha lajmet nga Xhudo