Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

JUDO - GRAND SLAM - ASTANA

Nora mposhtet në finale, merr të argjendtën

Nora mposhtet në finale, merr të argjendtën


16 June, 2023 @16:17

Nora e argjendtë. Nora Gjakova është stolisur me medalje të argjendtë në Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Astana të Kazakistanit.
Kampionia jonë olimpike u ndalë në finale nga francezja, Sarah Leonie Cysique. Deri në finale, Nora arriti duke shënuar katër fitore, njërën pa luftë, kategoria -57 kg.
Gjakova fitoi edhe 700 pikë olimpike për Paris 2024.
Nesër garojnë Akil Gjakova (-73 kg), Laura Fazliu (-63 kg) dhe Loriana Kuka (-70 kg).◼️


 
Të gjitha lajmet nga Xhudo