Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TEL AVIV

Medalje për Ditën e Pavarësisë nga Laura Fazliu

Medalje për Ditën e Pavarësisë nga Laura Fazliu


17 February, 2023 @16:43

Në Ditën e Pavarësisë Laura Fazliu ngrit lart flamurin tonë, duke fituar medaljen e bronztë në Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Tel Aviv të Izraelit.

Laura fitoi katër luftëra në kategorinë -63, duke arkëtuar 500 pikë olimpike.

Në luftë për të bronztën mundi vendasen, Gili Sharir ndërsa para saj kampionen Olimpike Clarisse Agbegnenou.


 
Të gjitha lajmet nga Xhudo