Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BOTËRORI 2023 NË DOHA

Laura Fazliu e shtata në Botëror

Laura Fazliu e shtata në Botëror


Teksti: KOK

10 May, 2023 @16:13

Laura Fazliu ka shënuar një tjetër sukses në arenën ndërkombëtare, edhe pse nuk u ngjit në podium.

Ajo pati paraqitje të mirë në Kampionatin Botëror të xhudos, duke fituar tri luftëra, në kategorinë -63 kilogramë, me të cilat hyri në çerekfinale, në një konkurrencë tejet të fortë.

Fazliu u ndalë në 8-she, ndërsa rrugën drejt medaljes së bronztë e vazhdoi në repesazh, ku përkundër dominimit, një gabim i kushtoi me humbje.

Me vendin e shtatë në botëror, fitoi 520 pikë olimpike, me të cilat do të rrugëtojë suksesshëm drejt Lojërave Olimpike Paris 2024.

Të premten garon Loriana Kuka (-78 kg).


 
Të gjitha lajmet nga Xhudo