Të gjitha lajmet

IHF TROPHY

Kosova më e mirë se Britania në dy kategori

Kosova më e mirë se Britania në dy kategori

23 October, 2018 @22:06

Kombëtaret e Kosovës në hendboll për U18 dhe U20 mposhtën Britaninë e Madhe, duke i nisur mbarë garat e IHF Trophy, që po mbahen në Prishtinë.

IHF TROPHY U20

Kosova U20 ka shënuar fitore bindëse ndaj Britanisë së Madhe 38-17 (21-5 PP) për të kapur dy pikëshin e parë në këtë garë.

Në duelet tjera të ditës, Gjeorgjia mposhti Maltën 32-16 ndërsa Molldavia Irlandën 37-21.

Kosova U20 në përballjen e radhës ndeshet me Irlandën U20.

IHF TROPHY U18

Te garat e grupmoshave nën 18 vjet, Kosova luajti njejtë sikur U20-shat, ndaj Britanisë së Madhe dhe fitoi edhe këtu. 33-24 ishte rezultati përfundimtar i ndeshjes, derisa Kosova bashkë me Molldavinë prijnë renditjen.

Molldavia mposhti Shqipërinë në duelin tjetër të ditës, 25-17.

Në duelet e radhës takohen: Britania e Madhe - Shqipëria dhe Kosova - Molldavia.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga