Të gjitha lajmet

GJATË TETORIT

Kosova nikoqire e IHF Trophy

BOROZANI/ D. S.

Kosova nikoqire e IHF Trophy

27 August, 2018 @9:58

Kosova do të jetë nikoqire e IHF Trophy në hendboll, për turneun e zonës së Europës, prej 23 deri më 28 tetor 2018, ka bërë të ditur faqja e shtëpisë së hendbollit botëror.

Shqipëria, Andorra, Armenia, Azerbejxhani, Gjeorgjia, Britania e Madhe, Irlanda, Molldavia, Malta dhe Kosova do të jenë pjesëmarrëset që do të garojnë për trofeun e këtij turneu në Prishtinë, përgjatë datave të lartëcekura.

Trofeu IHF është rikonfiguruar këtë vit dhe tash ka dy kategori, të juniorëve (të lindur me dhe pas 1 janarit 1998) dhe të rinjëve (të lindur me dhe pas 1 janarit 2000). Ekipet më të mira nga secila kategori do të shkojnë në Fazën Kontinentale të garave, ndërsa fituesit e turneut do të sigurojnë automatikisht vend në IHF Botërorin e juniorëve për meshkuj 2019, që do të mbahet në Spanjë.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga