Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PILOTI SPANJOLL

Zyrtare: Alonso pensionohet nga F1

REUTERS/Arkiv

Zyrtare: Alonso pensionohet nga F1


14 August, 2018 @17:14

Para pak çastesh, skuadra e McLarenit në Formula 1 ka bërë të ditur se në fund të këtij stinori ngasësi i tyre, Fernando Alonso, do të pensionohet nga Formula 1.

Piloti 37 vjeçar, që dy herë është bërë kampion bote në këtë sport (2005 dhe 2006) qe 17 vite mirret me këtë zanat, ndërsa mediat spanjolle po e presin nëse tash e tutje Alonso do të garojë në IndyCar 2019.


 
Të gjitha lajmet nga Motosports