Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

F1

Perez fiton garën në Azerbajxhan

Perez fiton garën në Azerbajxhan


6 June, 2021 @17:57

Sergio Perez ka triumfuar në Azerbajxhan GP.

Gara në Azerbajxhan GP, ishte shumë interesante, ku në 2 raundet e mbetura, lideri Max Verstappen bëri ndeshje dhe gara u ndërpret për 15 minuta. Më pas edhe Hamiltoni doli nga pista derisa këtë e shfrytëzoi mirë Sergio Perez dhe e përfundoi garën në pozitë e parë.

Sebastina Vettel e përfundoi garën në pozitën e dytë, kurse Pierre Gasly në pozitën e tretë.


 
Të gjitha lajmet nga Motosports