Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

F1

Edhe sivjet anulohet Melbourne GP

Edhe sivjet anulohet Melbourne GP


6 July, 2021 @9:13

Sikurse në vitin e kaluar, edhe sivjet anulohet gara në Melbourne të Australisë në Formula 1.

Për shkak të pandemisë dhe kufizimeve në udhëtime, Ministri i Sportove në Australi, Martin Pakula, ka thënë se është e pamundur të mbahet gara në këtë vend.

CEO i Formula 1, Stefano Domenicalli ka thënë se Australia GP do të zëvendësohet me një vend tjetër.


 
Të gjitha lajmet nga Motosports